Jste spokojeni se správou Vašeho domu?
jak má kvalitní správa bytového domu vypadat?

min. čtení · Nezařazené · Správa nemovitostí ·

Stali jste se členy statutárního orgánu společenství vlastníků jednotek či bytového družstva? Nevíte, jak začít? Nebo máte pocit, že vám povinnosti spojené s péčí o dům přerůstají přes hlavu? A vůbec, nechcete zapřemýšlet, co se vlastně za pojmy facility management bytového domu a správa bytového domu skrývá?

 

„Znám dobře ten pocit, kdy na pár vyvolených míří oči sousedů se zvednutou rukou pro jejich zvolení za členy statutárního orgánu, mnohdy šťastných, že se nemusí přičinit sami“ říká Martin Kroh, dlouholetý odborník na správu bytových domů, a pokračuje „následně si vybraný tým často láme hlavu, jak to zařídit, aby ho práce okolo správy bytového domu bavila, jak se dobrat alespoň malého uznání ze strany sousedů, nebo se přinejmenším vyvarovat problémů?“

 

Málokdo ví, že význam slov „facility management bytového domu“ a „správa bytového domu“ není úplně totožný. Co je jejich obsahem, jak jsou věci a činnosti v rámci těchto pojmů organizovány a jak je co nejlépe využít pro úspěšné zvládnutí pozice člena statutárního orgánu se Vám pokusí přiblížit oba přednášející dalšího semináře České akademie bydlení. Pokusí se tak učinit v podobě, která Vám přinese nový pohled na oblast správy společných částí domu a pozemku a možná Vám pomůže zefektivnit čas, který výkonu své funkce věnujete.

 

„Nejčastější chybou statutárního orgánu je, že tráví čas činnostmi, které nejsou produktivní, což má vliv na atmosféru uvnitř výboru či představenstva a samozřejmě zvyšuje riziko kritiky ze strany uživatelů domu“ vysvětluje Pavel Svoboda, který je garantem oboru Příprava, realizace a provoz staveb, kde se přednáší i facility management studentům Fakulty stavební, ČVUT v Praze, a dodává „přitom nejde jen o samotnou správu bytového domu, nýbrž organizaci lidí, procesů a činností úzce či vzdáleně spojených s existencí a užíváním bytového domu“.

 

Nechte se tedy pozvat ke společnému zamyšlení nad možnostmi současného nastavení činností a vztahů uvnitř a kolem správy bytového domu, nad eliminací chybných rozhodnutí statutárního orgánu a nad volbou efektivního zajištění správy právě Vašeho domu. Inspirací pro Vás bude i to, co všechno vlastně může obor facility managementu zahrnovat v případě bytového domu.

 

Cyklus odborných seminářů pro členy statutárních orgánů SVJ a BD pokračuje druhým setkáním 8. října 2015 v 16.00hod v centru služeb PRE Jungmannova 747/28 (Palác TeTa), 110 00 Praha 1. Tématem správy bytového domu Vás provedou doc. Ing. Pavel Svoboda, CSc., vedoucí katedry technologie staveb, ČVUT v Praze, a Mgr. Martin Kroh, předseda správní rady Družstevního marketingového sdružení Česká republika. Účast na semináři je pro zaregistrované účastníky zdarma.

Velký zájem o semináře a zvolená témata přiměl organizátory akademie k rozšíření nabídky o další termíny, které najdete na uvedené webové adrese.

Dění kolem České akademie bydlení a aktuální informace o jednotlivých akcích sledujte na www.ceskaakademiebydleni.cz.

Sponzor článku logo sponzora

Další podobné články

Výpověď z nájmu pro finanční obtíže spojené s pandemií,…

Jestliže nájemce či osoby s ním žijící přijdou v důsledku pandemie vyvolané nemocí COVID-19 o příjmy, může to vést k tomu, že nebudou mít na placení nájemného. Jaké možnosti v takovém případě mají? Jak může naproti tomu postupovat pronajímatel?

Profipředseda – co to obnáší a na co si…

Původnímu výboru skončilo funkční období a nikdo další z vlastníků o činnost statutárního orgánu společenství vlastníků nemá zájem. Funkce předsedy je často velmi nevděčná a nese s sebou značnou odpovědnost. Logicky tedy společenství najímají do statutárních orgánů profesionály, kteří mají…

Společenství vlastníků v době koronoviru

Omezení kvůli potenciální nákaze koronavirem se dotkla nás všech. Problémy způsobila také v rámci SVJ a BD. Jak řídit bytový dům v souladu se všemi opatřeními? A přinesla opatření pro bytové domy také něco pozitivního?
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter