Jaká témata vás čekají v jarní sezóně Akademie pro bytové domy?

6 min. čtení · akademie pro bytové domy ·

Projekt Akademie pro bytové domy pokračuje i v roce 2019 s novými semináři, které přinášejí atraktivní témata z oblasti bytových domů. Semináře jsou jedinečné tím, že přestože na nich přednáší vysoce kvalifikovaní odborníci z oblasti práva a bydlení, jsou pro všechny registrované účastníky zdarma. Přijďte zjistit, jak řešit problémy, se kterými se ve vašem bytovém domě setkáváte téměř denně. 

Dostupné bydlení v Praze a okolí

  1. března 2019; 16.00–19.00 hod., Nadace ABF, Václavské náměstí 833/31, 110 00, Praha 1 (v průchodu)

Sháníte byt za dostupnou cenu v Praze nebo v okolí? To je téměř nadlidský výkon. Bytů se staví málo a velký zájem šroubuje nejen ceny bytů, ale i ceny nájmů. Opatření České národní banky navíc výrazně omezují možnost získání hypotéky. Jak se vyvíjí v Praze situace okolo bydlení a jak vypadá ekonomické srovnání vlastního, nájemního nebo družstevního bydlení? Jak získat byt, když nedosáhnete na hypotéku ani nemáte k dispozici miliony Kč? To je tématem našeho semináře Dostupné bydlení.

 

Rozúčtování tepla a technologie, které ho šetří

  1. dubna 2019; 16.00–19.00 hod., Nadace ABF, Václavské náměstí 833/31, 110 00, Praha 1 (v průchodu)

Všechno, co potřebujete vědět o rozúčtování tepla v bytovém domě, a ještě něco navíc. Nejlepší teplo je totiž to, které vůbec nespotřebujete. Na našem semináři vás seznámíme s pravidly správného rozúčtování tepla v jednotlivých bytech a opět si projdeme jaké máme v bytových domech možnosti abychom spotřebu tepla dostali efektivně pod kontrolu. Udělejte první krok k úsporám za teplo. Přijďte se poradit s odborníky na rozúčtování a vytápění jak na to.

 

Odpovědnost předsedy a člena statuárního orgánu

  1. května 2019; 17.00–20.00 hod., Nadace ABF, Václavské náměstí 833/31, 110 00, Praha 1 (v průchodu)

Jak se vyvíjí legislativa ohledně členů statutárních orgánů SVJ? Co je nového a co se chystá? Účastníci semináře získají informace o tom, jaké povinnosti a odpovědnosti mají členové statutárního orgánu společenství vlastníků (předseda i členové výboru). Hovořit se také bude o tom, jak řídit schůzi vlastníků, co znamená vykonávat funkci s péčí řádného hospodáře a za co odpovídá či neodpovídá správce. V závěru budou přednášející k dispozici, pro konkrétní dotazy účastníků semináře.

 

Legislativa bydlení

  1. června 2019; 16.00–19.00 hod., MČ Praha 9, Sokolovská 324/14, 19000 Praha 9

Náš pravidelný seminář pořádaný spolu s městskou částí Praha 9 shrnuje nové a připravované změny v zákonech, které se dotýkají bydlení v bytových domech. Účastníkům semináře budou podány aktuální informace k legislativě bydlení doplněné o nová výkladová stanoviska. Obsah bude soustředěn na oblast bytového spoluvlastnictví a bytová družstva z pohledu členů statutárních orgánů SVJ a BD. Součástí semináře bude i přehled základních právních předpisů pro oblast působení SVJ a BD.

 

První tři semináře se konají v Nadaci ABF v horní části Václavského náměstí. Čtvrté setkání se uskuteční již tradičně na Městské části Prahy 9. Semináře jsou pro registrované účastníky zdarma.

Registrovat se můžete na www.AkademieBD.cz. Informace o seminářích můžete získat také e-mailem na akademie@dumplnyuspor.cz nebo telefonicky na bezplatné lince 800 821 831.

klíčová slova:

Další podobné články

Velká bytová družstva se setkají v Praze

Ve dnech 19. a 20. listopadu se v Praze uskuteční FórumBD 2019, první ročník setkání předsedů a ředitelů velkých bytových družstev napříč jednotlivými zájmovými svazy, která v České republice dohromady vlastní či spravují okolo jednoho milionů bytů. Konferenci zahájí Ing. Klára Dostálová,…

Poslední šance modernizovat bytový dům s dotací IROP I…

Vážíme si vašeho času a přinášíme proto kvalitní informace až k vám domů. Zveme vás na novou formu přednášek Akademie pro bytové domy. Jedná se o seminář vysílaný v reálném čase po internetu takzvaný webinář. Webinář se uskuteční 17. 4.…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter