Jak vyřešit horko pod dvouplášťovou střechou bytového domu?

3 min. čtení · Revitalizace domu · Střecha ·

Asi to znáte. Sluneční paprsky sílí a stejně tak i stížnosti – hlavně těch, kteří bydlí pod střechou, kde je neúnosné horko. Možná si ti dobří lidé ani nestěžují, ale život pod střechou bytového domu není žádný med. Alespoň pod střechou s izolací ve špatném stavu. Vůbec to tak být nemusí. A vlastně stačí docela málo, abyste si léto všichni užili.

Proč je dobrý nápad se střechou zabývat? Nejde jen o nepříjemné teplo  

Izolace původních dvouplášťových střech bytového domu už má dávno svou funkci za sebou a často byla chyba již na začátku. Co to znamená pro vás? 

  • Špatně izolovaná dvouplášťová střecha se v létě přehřívá a je pod nípříšernéhorko.  
  • V zimě zaseneudrží teplo, to odchází vena výrazně se zvyšují náklady na vytápění.  
  • Žalostně málovětrání anadměrné množství vlhkosti nabízí výborné podmínky pro růst plísní a hub.  V takovém domě se bydle nikomu nechce.  
  • Nevalné podmínkypostupně ničí celou střechu a jednou to nejspíš skončí až kompletní rekonstrukcí. 

Co s tím? Rekonstrukce je finančně i časově náročná (a ty nervy okolo). Díky včasné kontrole a správnému řešení jí však lze často předejít.  

1–⁠2 dny a je hotovo

Pokud vaše střecha není už úplně zničená, existuje rychlé, jednoduché a efektivní řešení. Spočívá v aplikaci foukané izolace do dutiny mezi pláště střechy. Střecha bytového domu tak může být, dle velikosti, vyřešena během jednoho až dvou dnů. Aplikace probíhá malými otvory, takže odpadají zcela potíže s odkrytou střechou a dobrá izolace vyřeší problém s teplem i zimou na dlouhé roky.  

Využijte kontrolu střechy zdarma

Zjistěte spolu s kontrolorem, v jakém stavu je vaše střecha a jestli je izolace to pravé řešení i pro vás. Využijte nabídku našeho partnera společnosti CIUR. Vaši střechu vám prohlédne technik a v případě potřeby vám navrhne optimální technologii pro její opravu. Vše bezplatně a bez závazků.  

Další informace o správné izolaci a možnost objednat návštěvu technika zdarma  

Další podobné články

Baumit Akademie 2021 s unikátní formou on-line přenosu

Přední výrobce stavebních materiálů Baumit klade velký důraz nejen na kvalitu svých výrobků, ale dlouhodobě se věnuje také předávání svých bohatých zkušeností lidem, kteří je ve své praxi v oborech architektury, projektování a realizace stavby mohou vhodně využít.

Dotace IROP – žádost o finanční podporu pro mimopražské…

Víte, že letos naposledy můžete žádat o finanční podporu z dotačního programu IROP, kterou můžete využít na revitalizaci bytového domu mimo území Prahy? Příjem žádostí pro dotační podporu v rámci 78. výzvy je v plném proudu a čas na podání…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter