Logo DPU Zpět na výpis služeb

Potenciál energetických úspor vašeho domu – posouzení zdarma

  • Provedli jste základní energetická opatření, jako je zateplení fasády, rekonstrukce střechy a výměna oken a nedosahujete úspor energií, které jste očekávali?

  • Potřebujete nový zdroj pro vytápění a přípravu teplé vody?

  • Máte zastaralou plynovou kotelnu s atmosférickými kotly bez kvalitní regulace?

  • Přemýšlíte o tom, zda je váš současný systém vytápění efektivní pro váš konkrétní bytový dům?

 

Proč zateplení fasády, střechy a výměna oken nemusí výrazně snížit výdaje za teplo?

Důležité je například, aby na zateplení domu navazovalo snížení množství tepla, které je do domu přiváděno. Možná si řeknete, že od toho jsou termostatické hlavice u topení. Těmi však regulujete pouze množství tepla, které bude ohřívat vaše radiátory.  Ve stoupačkách a rozvodech v domě bude dále cirkulovat nadbytečné množství tepla, které nepotřebujete, avšak zaplatíte jej do poslední koruny. Přitom neustálý vývoj technologií nám přináší celou řadu nových možností, kdy nesrovnatelně nižší investice, než je zateplení domu, může přinést další desítky i stovky tisíc korun úspor.

Jak je to s moderními trendy?

Domníváte se, že ještě nepřišel správný čas pro moderní technologie? Mýlíte se. Například tepelná čerpadla už dávno nejsou výsadou skupinky nadšenců, zkoušejících si soběstačnost ve svém rodinném domě. Dnes již běžně vytápí velké kancelářské budovy a stávají se zajímavou alternativou i pro vytápění bytových domů. Zájem o toto „vytápění budoucnosti“ prudce stoupá. Podle údajů prodejců se počet instalovaných tepelných čerpadel u nás každý rok zdvojnásobí.

Další takovou technologií jsou moderní kondenzační plynové kotle zapojené do tzv. kaskády. Oproti starým atmosférickým kotlům šetří dobře navrhnutá a postavená kondenzační plynová kotelna více než 20% plynu.

Bez možností nezůstaly ani domy napojené na centrální zdroj vytápění. Dnes dostupné regulace dokážou ušetřit více než 20 % takto dodávaného tepla.

To je jen stručný výčet možností, které posouvají vytápění v bytových domech na zcela novou, nesrovnatelně vyšší úroveň. Šetření energiemi a využívání nových technologií je dnes už považováno za standard moderního bydlení. Nový trend se stále více projevuje i při prodejích a pronájmech bytů, kdy se zvolené technologie a jejich přednosti stále více podílejí na rozhodování potenciálních kupců či nájemníků.

Jaké technologie jsou pro váš bytový dům nejvhodnější? 

Na trhu je v současné době celá řada firem, které různé technologie nabízí. Není proto výjimkou, že dnes u vás zazvoní někdo, kdo vám doporučí jako nejlepší řešení tepelné čerpadlo a zítra někdo jiný a bude vás přesvědčovat, že nejlepším řešením je vlastní plynová kotelna. Výhody budou pravděpodobně zdůrazňovat podle toho, kdo co prodává. Pro laika je ovšem velmi těžké jednotlivé varianty porovnat. Proto je dobré k řešení přistupovat s rozvahou a nejprve dobře posoudit jaká technologie se pro váš bytový dům opravdu hodí.

My vám s takovým posouzením a návrhem vhodné technologie pro vytápění pomůžeme. Zjistíme, v jakém energetickém stavu se váš bytový dům aktuálně nachází a jaké jsou jeho technické možnosti. Následně vám připravíme dokument Potenciál energetických úspor. Z dokumentu se dozvíte, zda a jaké technologie lze ve vašem domě instalovat a co vám přinesou vzhledem k investici, která bude potřebná na jejich pořízení.

Pokud myslíte, že má váš bytový dům potenciál úspor v energiích, ozvěte se nám. Náš energetický specialista za vámi přijede a pomůže vám najít to nejlepší řešení pro váš bytový dům. S námi nic neriskujete, Dokument potenciál energetických úspor i konzultaci u vás na domě od nás získáte zdarma.

Tuto službu poskytujeme pouze v Praze a ve Středních a Severozápadních Čechách.Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter