Interiérový designér pomůže i při rekonstrukci bytu

6 min. čtení · z praxe ·

Někdo je stále toho názoru, že jsou peníze vynaložené za služby designéra zbytečným výdajem navíc a někdo je přesvědčen o tom, že finální výsledek nikdy nemůže zrcadlit vkus a styl obyvatel daného domova, pokud se sami nepodíleli na jeho zařizování. Interiérový designér vám má však uvolnit ruce, ušetřit peníze a pomoci dosáhnout obydlí přesně podle vašich představ.

S interiérovým designérem ušetříte

Že se vám toto tvrzení zdá být odvážné a nesmyslné? Chápeme proč. I služby interiérového designéra něco stojí, na celou problematiku je však nutné pohlížet jako na celek. A přestože se nejedná o korunovou položku, zkušenosti designérů hovoří za vše. „Při zařizování interiéru se nejčastěji setkávám hned s dvěma ukázkovými případy zbytečných útrat. Tu první má na svědomí spontánní nakupování nábytku a dekorací na samém počátku rekonstrukce. A tu druhou reprezentují zakázky dodavatelským firmám,“ vysvětluje interiérová designérka Anke Glut a upozorňuje na to, že by lidé nikdy neměli nakupovat jakýkoli nábytek, aniž by měli velmi jasně promyšlený koncept interiéru. Koupí-li si někdo kus nábytku dopředu s tím, že pro něj poté najde místo, dopouští se zásadní chyby. Nezřídka se totiž stává, že se takový kus nábytku stává nadbytečným – nikam se nevejde či se stylem do interiéru nehodí. Tyto praktiky bohužel nejsou ojedinělé a na výdajích za rekonstrukci tvoří nemalou položku. Nutné je si taktéž uvědomit to, že designéři mají díky svým předešlým realizacím rozsáhlou síť dodavatelských firem, a tak mohou při zakázkách dosáhnout slev na samotné vybavení či na práci.

Ohlídá průběh rekonstrukce

Pokud již máte nějakou rekonstrukci za sebou, pravděpodobně tuto zkušenost vnímáte jako velmi dlouhou, komplikovanou a časově náročnou. Rekonstrukce se totiž neobejde bez notné dávky organizace a plánování a chce se před ní obrnit trpělivostí. Jednotlivé úkony na sebe totiž musí navazovat, což často obnáší popohánění řemeslníků, spoustu telefonování a probdělých nocí. Od toho je tu však interiérový designér, který starost o průběh rekonstrukce převezme.

Provede vás k vašemu stylu domova

Když se většina lidí snaží identifikovat, co přesně se jim líbí a co symbolizuje jejich vkus, nezřídka se dostanou do slepé uličky. Problém je ovšem v tom, že před tak zásadním krokem, jako je rekonstrukce interiéru, by tento aspekt neměl zůstat velkou neznámou. Domov by měl být místem, kde se každý bude cítit pohodlně, bezpečně a za každých okolností příjemně. „Interiérový designér je tak trochu i psycholog. Musí totiž vědět, co jeho klienti upřednostňují, jak žijí a jak rádi tráví svůj volný čas. Proto je naprosto stěžejní se s klientem před domluvením spolupráce sejít osobně a na všechny otázky nalézt odpověď,“ vysvětluje Anke Glut.

„I k interiérovému designu je potřeba přistupovat trochu empiricky a čerpat ze zkušeností a poznatků. To ovšem málokdo, kdo tuto problematiku nikdy nestudoval či více nezkoumal, umí. Proto nejsou lidé většinou schopni jasně a zřetelně říci, co od svého obydlí očekávají a jaké zařízení by se jim líbilo. Respektive to většinou dokážou nastínit či mají nejasnou představu, kterou je ovšem velmi těžké zrealizovat. Od toho tu však je interiérový designér, který by svým klientům měl být v tomto ohledu schopen pomoci,“ říká Anke Glut.

Pomůže vám k účelnému využití prostoru

V dnešní době čím dál více lidí volí menší prostory než v minulosti a trendem jsou i atypicky řešené byty. Právě z toho důvodu je ovšem nutné rekonstrukci podrobně naplánovat, v takových bytech totiž není prostor na hluchá místa. U malých či atypicky řešených bytů je velmi důležité nejprve pracovat s 3D vizualizací, která pomůže k tomu, abychom z takových prostor vytěžili maximum a využili všechen jejich potenciál. Eliminují se tím totiž běžné problémy, jako je například nedostatek úložného prostoru.

klíčová slova:

Další podobné články

Platná legislativa i blížící se změny: Za co hrozí…

Pořízení psa přináší majitelům mnoho radostí, ale také povinnosti. Mezi ty základní patří přihlášení do evidence chovatelů psů a očkování. Nově přibude povinnost mikročipu. Jaké jsou další povinnosti majitelů psů a v jakých případech mohou dostat pokutu?

Kontrola nad spotřebou vody se stává velkým tématem

Téma spotřeby vody a hospodaření s vodou se v průběhu několika posledních let stalo celospolečenským problémem. Velkým tématem se stává i pro vlastníky bytových domů, bytová družstva, SVJ a správce. Zájem je především o hi-tech technologie umožňující efektivní hospodaření s vodou a možnost…

Zaměřili jsme se na sušičky prádla. Co je u…

S podzimem přicházejí i zahrádkou vybavené domácnosti o možnost sušit prádlo venku, a tak se ke slovu dostávají buď místo zabírající přeplněné sušáky, nebo sušičky. Právě na ně se zaměřil nezávislý spotřebitelský časopis dTest, který u 20 nových modelů prověřil…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter