Hlavní ochrana před zloději? Kvalitní zámek

5 min. čtení · z praxe ·

Je až neuvěřitelné, kolik z nás nepoužívá u vchodových dveří zámek. Řada lidí při odchodu pouze zabouchne a dveře nezamkne. Avšak takové dveře nejsou pro případného zloděje žádnou překážkou. Obzvlášť nyní v době dovolených buďte obezřetnější a svůj majetek zamykejte, a to na kvalitní zámek.

Zámek pro vchodové dveře

Nejběžnější zámek u vchodových dveří bývá cylindrická vložka. Při jejím výběru je podstatné, jak velkou je překážkou pro zloděje. Výše překážky se odvíjí od času, který trvá zloději v překonání zámku. Zde platí pravidlo pěti minut, jestliže se do té doby nepovede zloději zámek prolomit, je vysoce pravděpodobné, že pokus o vloupání vzdá.

Zámky jsou řazeny do 4 bezpečnostních tříd (tedy 1–4), přičemž 4 znamená nejvyšší míru zabezpečení. Při koupi zámku sledujte certifikáty, neboť zabezpečovací třídy mají pouze certifikované zámky. První stupeň značí základní ochranu, druhý dostatečnou, třetí vysokou a čtvrtý velmi vysokou ochranu. Kvalitní jsou výrobky třetího a čtvrtého stupně a právě tyto volte pro své vchodové dveře. Navíc zámky čtvrté tří jsou odolné vůči odvrtání, vytržení i jinému násilnému vniknutí.

Před zloději ochrání i dveře

Ochránit váš majetek pomohou i kvalitní dveře. Vybírejte nejlépe takové, které mají ocelovou konstrukci s ocelovým rámem. Při výběru se odborníků ptejte na počet aktivních a pasivních jisticích bodů. Kvalitu dveří nezapomínejte kontrolovat pomocí certifikátů.

Jeden zámek může být málo

Co může být bezpečnější než kvalitní zámek? Přeci zámky dva! Pokud chcete zvýšit úroveň zabezpečení ještě o level výše, tak doplňte hlavní zámek zámkem přídavným. Na trhu je celá škála variant, např. s řetízkem nebo táhle. I zde však nezapomínejte na bezpečnostní třídy a volte zámky minimálně v té třetí.

Další podobné články

Lednice – poskládejte v ní potraviny správně

Rajčata a paprika do šuplíků, šunku do dvířek – vyjmenovali jsme právě sestavu z vaší kuchyně? Tak zpozorněte, protože ukládáte potraviny do lednice špatně. Uchovávání potravin má svá pravidla, která mají vliv na jejich čerstvost a kvalitu.

Wellnes u vás doma. Užijte si masáž i vířivku

Relax, odpočinek – jedním slovem wellnes. V dnešní době již není nutné vyhledávat wellnes centra a odjíždět za odpočinkem mimo náš domov. Zrelaxovat se můžete v pohodlí svého domova. Vířivku či saunu si může dopřát doma každý, a to i…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter