Problém s dvouplášťovou střechou? Řešení s prokazatelným výsledkem

8 min. čtení · Revitalizace domu · Zateplení obálky budovy ·

Řada bytových družstev dnes nevychází z potíží, ale zato přichází na buben. Důvodem je chátrající dvouplášťová střecha domu. Řešení existují. Ztrápeným majitelům bytových domů je s radostí nabízí řada stavebních firem. Je z toho návrh na demontáž horního pláště nebo změna celé konstrukční koncepce střechy. Na domovní schůzi pak ustaraní družstevníci řeší, jestli není jednodušší a levnější ten panelák rovnou zbourat.

Světlo na konci ucpané atiky

Nevýhody tohoto typu střešního pláště u stávajících panelových objektů spočívají zejména v nedostatečně dimenzované tepelné izolaci, která má za následek nejen větší spotřebu tepla na vytápění, ale i přehřívání podstřešních bytů v letních měsících. Ve špatné funkci odvětrávání v případě malých nebo ucpaných atikových odvětrávacích otvorů.

Špatná parotěsnost spodních konstrukcí s nedostatečnou izolací způsobuje velké množství vodního kondenzátu. Ve vrchních pláštích, které jsou obvykle tvořeny asfaltovými pásy v mnoha vrstvách, se udržuje skrytá vlhkost, způsobující opakované poruchy hydroizolační funkce pláště. Jinými slovy horní dřevěný záklop hnije a postupně degraduje celá konstrukce.

Řešit situaci novou hydroizolací a nátěrem je plýtvání penězi, protože mezi zásadní a hlavní požadavky by mělo patřit zateplení střechy. Jinak se situace s odstupem času bude opakovat. Jsou firmy, které tuto situaci řeší návrhem na totální rozebrání horního záklopu a vytvoření jednopláště, což je velký, drahý a zároveň zbytečný zásah. Navíc by při takovém řešení přišly vniveč stávající hydroizolace a původní skladba střechy. Pokud se na místě kontrolní sondou zjistí, že horní dřevěný záklop je v pořádku, pak je jeho rozebrání zcela neodůvodnitelné.  Existuje mnohem jednodušší, levnější, rychlejší a účinnější řešení.

Čím na to

Řešení uvedených problémů je u tohoto typu střech proveditelné metodou doplnění izolace do stávajícího prostoru střechy. Tím zároveň dochází i k nápravě problému s nedostatečnou tepelnou izolací. Optimálním řešením pro tyto případy je celulózová foukaná izolace Climatizer Plus z portfolia Compri tuzemské firmy Ciur. Technologie zafoukávání garantuje vyplnění i těch nejmenších škvír a zákoutí. Eliminují se tepelné mosty. Dalšími přednostmi jsou velmi dobrá tepelná akumulace (tj. dobře zadrží teplo), která dosahuje až dvojnásobku ostatních běžných izolantů, přírodní charakter izolantu, schopnost rychlého vyrovnání vlhkosti i šetrný přístup k životnímu prostředí. Velmi důležitou vlastností je také schopnost absorpce a distribuce vlhkosti vznikající průběžnou činností v domě. Nevadí, kolik vlhkosti do konstrukce vstoupí, protože celulóza jí dokáže postoupit dál do odvětrávané vzduchové mezery. Vlhkost se tedy vždy vypaří a izolace stále funguje bezvadně dál. Dostatečné odvětrání je součástí návrhu projektu.

Nikdo v domě o tom nebude vědět

Izolace se provádí s požadavkem na minimální stavební úpravy. Celá vzduchotechnika, antény a potřebné instalace zůstávají na svém místě. Nic se nemusí vybourávat nebo posunovat. Aplikace zafoukáním je rychlá, v řádu hodin, podle rozlehlosti střechy. Climatizer Plus také nabízí dlouhou životnost a nadstandardní záruku. Pro členy bytových družstev – a nejenom pro ně, by také mohla být zajímavá informace, že cena práce je zahrnuta do ceny izolantu. A ta je velmi přijatelná.

www.vseproizolace.cz

 

Sponzor článku logo sponzora

Další podobné články

Pět nejdůležitějších informací před modernizaci bytového domu

Připravujete modernizaci bytového domu? Začněte s tím, že si zajistíte dostatek informací. Ty vám usnadní rozhodování, ukážou vám, jak modernizace ekonomicky ovlivní budoucnost bytového domu i jeho obyvatel, a v neposlední řadě vám pomohou s procesem schvalování na shromáždění vlastníků.

Nové trendy ve fasádních probarvených omítkách

Svět stavebních materiálů zažívá za posledních deset let poměrně výrazný kvalitativní posun vpřed. Pokud vezmeme například oblast tenkovrstvých probarvených fasádních omítek, tak jejich dnešní charakteristika už se nedá posuzovat výhradně podle použitého druhu pojiva, a to od minerálního, přes silikátové…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter