Důkladná sanace bytu v Brně po rozsáhlém požáru

3 min. čtení · z praxe ·

Začátkem dubna došlo v brzkých ranních hodinách v brněnské městské části Bystrc k rozsáhlému požáru bytu v osmipatrovém panelovém domě. Příčinou požáru byla porucha na elektroinstalaci bytu ve čtvrtém patře. Požár se rychle šířil, a tak bylo nutné evakuovat z okolních bytových jednotek 28 obyvatel. Hasiči se museli postarat také o majitele bytu, který se před plameny a kouřem snažil ukrýt na balkóně. Několik osob muselo být ošetřeno, čtyři lidé byli převezeni do nemocnice.

Rozsáhlé škody v několika bytech

Požár se podařilo přibližně po hodinovém zásahu šesti hasičských jednotek z Brna a blízkého okolí zcela zlikvidovat. Zasažený byt ale zůstal následkem požáru zcela neobyvatelný. Shořelo téměř veškeré vybavení bytu, ale také značná část umakartového bytového jádra. Zbylé prostory byly kompletně kontaminovány spodinami hoření. Kouř navíc poškodil i další byty nad ohniskem požáru a poškodil také rozvody vody ve stoupací šachtě. Vytékající voda následně poškodila chodbu domu a byty nacházející se pod místem, kde požár vznikl.

Rychlý zásah techniků MIBAG

Na odstranění škod byli povoláni naši technici, kteří se okamžitě pustili do likvidačních prací. Vystěhovali poškozené vybavení a odstranili zničené jádro vyhořelého bytu. Poté následovaly čistící práce a příprava prostor pro následnou rekonstrukci stavební firmou. Také ostatní byty zasažené spodinami hoření technici po odvětrání vyčistili a vymalovali.

Díky rychlému zásahu hasičů i našich techniků nedošlo v panelovém domě ani v samotných bytech k dalším rozsáhlým škodám. Dům mohl být rychle uveden do obyvatelného stavu a byty byly předány jejich majitelům ve zcela čistém a zrekonstruovaném stavu.

Při rozhodování není dobré dělat ukvapené závěry. Poraďte se raději s někým, kdo má s řešením obdobných situací dlouhodobou zkušenost. Kontaktujte nouzovou zákaznickou linku 800 163 547 společnosti Mibag.

Sponzor článku logo sponzora

Další podobné články

Roční vyúčtování spotřeby tepla a vody se blíží. Co…

Odečty spotřeby tepla a vody za loňský rok jsou již provedeny. Jaký je další postup a co bychom měli ohledně blížícího se ročního vyúčtování vědět? Na otázky odpovídá Jarmila Trčková, vedoucí útvaru rozúčtování společnosti ista Česká republika
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter