Družstevní marketingové sdružení Česká republika zase trochu povyrostlo

2 min. čtení · Správa nemovitostí ·

Valná hromada Družstevního marketingového sdružení Česká republika (DMS ČR) schválila na svém lednovém jednání přijetí patnáctého člena sdružení, kterým je nově Bytové družstvo Družba z Ústí nad Labem. Celkový počet bytů ve správě členských družstev sdružení stoupl na 140 tisíc. DMS ČR sdružuje velká bytová družstva, která poskytují komplexní služby správy společných částí bytových domů a řadu dalších služeb nejen svým členům, ale i dalším bytovým korporacím (společenstvím vlastníků jednotek a bytovým družstvům).

Mezi hlavní cíle sdružení patří snaha o prosazení služby „hlídacího psa“ pro sledování pohybů v katastru nemovitostí ve prospěch společenství vlastníků jednotek, vyjasnění pravidel GDPR v oblasti správy bytových domů, promítnutí požadavků evropské unie na sledování spotřeb tepla, případně dalších energií či médií, a jejich lepší monitoring v zájmu úspory nákladů pro uživatele bytů nebo sjednocení metodiky uplatnění DPH v oblasti správy bytových domů.

DMS ČR podporuje snížení daňového zatížení při pořízení nemovitosti, především možnost odečtení podílu na úrocích zaplacených družstvem za úvěr na pořízení bytového domu členem bytového družstva, snížení DPH u novostaveb nebo zrušení daně z nabytí nemovitosti jako druhého zdanění již jednou zdaněných peněz daňového poplatníka a zájemce o vlastní bydlení.

Další podobné články

Profipředseda – co to obnáší a na co si…

Původnímu výboru skončilo funkční období a nikdo další z vlastníků o činnost statutárního orgánu společenství vlastníků nemá zájem. Funkce předsedy je často velmi nevděčná a nese s sebou značnou odpovědnost. Logicky tedy společenství najímají do statutárních orgánů profesionály, kteří mají…

Společenství vlastníků v době koronoviru

Omezení kvůli potenciální nákaze koronavirem se dotkla nás všech. Problémy způsobila také v rámci SVJ a BD. Jak řídit bytový dům v souladu se všemi opatřeními? A přinesla opatření pro bytové domy také něco pozitivního?

Správa bytových domů jinak

Dne 28. listopadu se konal seminář Akademie pro bytové domy na téma „Správa bytových domů jinak“. Seminář proběhl formou prezentace nového softwarového řešení pro správu bytových domů s doprovodnou moderovanou diskuzí za účasti pp. Hachlince (BeiT), Vyhnálka (CAD Consulting) a…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter