Družstevní bytová výstavba – Malý Háj

3 min. čtení · Družstevní bydlení ·

Družstevní bytová výstavba v poslední době znovu ukazuje své přednosti. Vedle ceny patří mezi oceňované parametry především skutečnost, že člen družstva nemusí jednat o hypotečním úvěru, nestává se dlužníkem z úvěrové smlouvy a financování vybraného bytu má zajištěno na 2+25 let bez ohledu na svůj věk. Mezi zájemci jsou i ti, kteří družstevní byty pořizují pro své potomky, a tudíž ocení i snadný převod bytu na své blízké, ale i na někoho jiného v případě, že jejich děti nakonec upřednostní jiné bydlení.

Již devátý projekt díky velkému zájmu

Bytové družstvo však pozitivně překvapí i při správě bytového domu, kde dokáže daleko efektivněji řešit jak případné dlužníky, tak i možné sousedské spory. Díky těmto výhodám je o družstevní bydlení čím dál větší zájem.

Dokazuje to již devátý projekt nové družstevní výstavby Stavebního bytového družstva Praha – Malý háj, které od října 2017 nabízí celkem 72 bytů o velikosti 1+KK až 4+kk a 52 garážových stání. Stačí mít 25% finančních prostředku z ceny bytu.

Zahájení výstavby v dubnu

Bytové družstvo Malý Háj u tuto chvíli vyzývá registrované zájemce o členství k podání přihlášek. První vlnu zájemců o družstevní bydlení plánuje přijmout do konce ledna t.r. Projekt nových družstevních bytů tak běží podle plánu a počátkem dubna se očekává zahájení výstavby. V současné době čeká na přidělení posledních dvanáct bytů, dosud ve všech kategoriích od 1+kk po 4+kk. Vážní zájemci si však musí pospíšit, protože u některých z nich jsou již registrovány nezávazné rezervace.

Nabídka posledních družstevních bytů je zde.

klíčová slova:

Další podobné články

Družstevní, nebo vlastní byt? Kde se nám dnes bydlí…

Mít družstevní byt před lety jakoby ztratilo kouzlo a my všichni jsme najednou potřebovali mít byt ve vlastnictví. Nyní, s odstupem několika let, to už tak jednoznačná výhra není. Jaké jsou rozdíly mezi oběma typy bydlení? Ve kterých situacích a…

SVJ a problémy jejich fungování

Vlastnictví bytu se pro mnohé jeví jako nejvýhodnější forma bydlení. O každodenních situacích, které statutární zástupci SVJ řeší, obyvatelé bytů často ani neví. Řada z nich přitom může, a také často ovlivňuje, kvalitu bydlení v celém domě.

Družstevní bytová výstavba – Milovice na startu

SBD Praha připravuje další projekt dostupného družstevního bydlení. Nabídka pokračování družstevní bytové výstavby v Milovicích u Lysé nad Labem je určená především mladším rodinám a všem ostatním, kteří hledají větší byt pro potřeby vícečlenné rodiny a kterým nevadí dostupnost centra…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter