Družstevní bytová výstavba – Milovice na startu

3 min. čtení · Družstevní bydlení ·

SBD Praha připravuje další projekt dostupného družstevního bydlení. Nabídka pokračování družstevní bytové výstavby v Milovicích u Lysé nad Labem je určená především mladším rodinám a všem ostatním, kteří hledají větší byt pro potřeby vícečlenné rodiny a kterým nevadí dostupnost centra Prahy do 45 minut. Nabídku tvoří celkem 34 bytů s dispozicí 3+kk o celkové ploše více než 73 m2 s dokončením na jaře 2020. Všechny byty mají balkón a ke každému je k dispozici sklep. Parkování je zajištěno na venkovních stáních v okolí domu. Navíc je v domě k dispozici i společná kočárkárna.

Cena bytů je plánována od 2,9 mil. Kč. To by při standardních parametrech družstevní bytové výstavby mělo představovat cca 750 tisíc Kč vlastních zdrojů, o zbytek se prostřednictvím úvěru banky postará bytové družstvo. Jen pro srovnání lze dodat, že novostavba obdobného družstevního bytu v Praze v současné době vyžaduje vyšší investici řádově o 1,5 až 2 mil. Kč. Chce-li SBD Praha nabídnout cenově dostupnější větší byty, činí tak v lokalitě mimo Prahu, která může svým dynamickým rozvojem i dobrou dostupností do hlavního města zaujmout svou skupinu zájemců o cenově dostupnější bydlení.

I Vy se můžete přidat k těm, kteří se již zapsali mezi zájemce o družstevní byty v Milovicích, a to zaevidováním svého zájmu zde, kde si zároveň prohlédnete i navrhovanou vizualizaci bytového domu.

Jakkoliv bude SBD Praha činit i nadále vše proto, aby našlo pro své zájemce o družstevní bydlení projekty v Praze, bude vždy zvažovat také alternativní nabídky z okolí Prahy s dobrou dopravní dostupností do centra hlavního města. Milovický projekt zatím sklízí vlnu zájmu na shora uvedeném odkazu a právě ta o realizaci projektu rozhodne.

 

klíčová slova:
Sponzor článku logo sponzora

Další podobné články

Jak je to s výhodností financování družstevního bydlení?

Začátkem února v deníku Právo vyšel článek o družstevním bydlení na vzestupu. V související diskuzi se nejvíce čtenářů zarazilo nad skutečností, že jsem ve zmíněném článku zmínil výhodnost financování pořízení družstevního bytu, přičemž však tato cesta vyžaduje 25% podíl vlastních…

Kde sehnat dostupný byt v Praze a okolí? Přijďte…

Sehnat byt za dostupnou cenu v Praze nebo v okolí je téměř nadlidský výkon. Bytů se staví málo a velký zájem o bydlení šroubuje nejen ceny bytů, ale i ceny nájmů. Opatření České národní banky navíc výrazně omezují možnost získání…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter