Čtyři trendy v zařízení interiérů pro jaro 2018.
Vyberte si!

4 min. čtení · Nezařazené ·

Co by byl domov bez stylu, ve kterém se budeme cítit dobře. Tak tady jsou: Light & Easy, Fresh & Happy, Smart & Green a Pure & Simple II. Důrazem nových trendů, přicházejících ze Světa bydlení jsou perfektně laděné barevné kombinace, které společně vytvářejí jedinečný styl. A také si vysvětlíme, proč je méně někdy více.

Light & Easy – Atmosféra prázdnin

Méně někdy znamená více. Tento trend bydlení je věcný a zdrženlivý. Pracuje se světlými kombinacemi tón v tónu, které jsou u zařízení doplněny dřevěnými prvky. Typickou barvou jsou všechny odstíny bílé, kterou oživuje svěží zelená. Paletu barev zdobí odstíny vápence, zimní modř, světle šedá a světle béžová. I nábytek se objevuje v bílé a přírodní barvě. Zajímavým doplňkem mohou být neopracované dřevěné nohy pohovky nebo houpací klec s pohodlnými poduškami. Vyskytují se zde drobné nuance, podle světla a počasí.

Fresh & Happy – Život v harmonii

Ve světě bydlení Fresh & Happy se představují stimulující barvy a jednoduchý nábytek. O faktor dobrého pocitu se zde postarají polštáře a kožešiny. Zařízení tak působí velmi harmonicky a moderně. Barvy mají unisex vlastnosti, živě spolu reagují. Souhra lehkých zelených, modrých a růžových tónů vypadá svěže a přívětivě. Drobné odstíny zelené v kombinaci s růžovou vytváří osvěžující a přátelský interiér. Styl Fresh & Happy vyjadřuje moderní, harmonický svět barev, který působí velmi mladistvě, ale vytváří příjemný pocit domova pro všechny generace.

Smart & Green – Souznění s přírodou

Barevná podívaná tohoto trendu bydlení vyvolává pocit pohody. Zářivé zelené tóny jsou doplněny modrými barevnými akcenty. Zelená barva doma navodí atmosféru jako v přírodě, rozveselí srdce i dům, její odstíny jsou svěží barvy plné optimismu. „V interiéru nesmí chybět živé, pokojové rostliny. Vzor zeleného listí je zobrazen na textilních látkách, tapetách i obrazech,“ radí Tomáš Tiurin ze Světa bydlení v Hornbachu.

Zajímavými doplňky Smart & Green jsou koberce a polštáře z přírodních materiálů. Styl Smart & Green tak vytváří přírodu mezi čtyřmi stěnami. Vyjadřuje pocit pohody, chladivou přírodní oázu odpočinku, uklidňující i oživující zároveň.

Pure & Simple II – Návrat k přírodě

Svět bydlení ve stylu Pure & Simple vytváří prostředí exotické atmosféry s konzervativními barvami. Dominují rustikální zemní a přírodní tóny, dřevěné podlahy a nábytek. Charakteristickými doplňky jsou textilní látky a ručně vyrobené příslušenství. Na dřevěné podlaze se vyjímají dekorativní koberce ze sisalu a dalších přírodních vláken. Neopracované prvky si žádají jemné doplňky. Bydlení ve stylu Pure & Simple je inspirováno dánským trendem hygge, uspořádání působí nenuceně a přívětivě. Interiér vyjadřuje pocit teplého a útulného domova.

klíčová slova:

Další podobné články

Jak na revitalizaci bytového domu s dotací v sedmi…

Chystáte se revitalizovat váš bytový dům? Je to zdlouhavý a náročný proces jehož zvládnutí rozhoduje o tom, jak efektivně investujete vaše peníze a jak dlouho se budete radovat z opraveného domu. Jak revitalizace probíhá a na co si dávat pozor?
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter