Co vás čeká na podzim v Akademii pro bytové domy?

8 min. čtení · semináře ·

Podzimní cyklus seminářů i webinářů Akademie pro bytové domy, určených pro statutární zástupce i pro členy družstev a SVJ, má již vypsaná témata i termíny akcí. U jarního cyklu počet zájemců často převyšoval kapacity. Nezmeškejte tedy včasnou registraci, aby vám neunikla témata, která vás zajímají. A jaký program vás letos od září do prosince čeká?

Jak správně připravit a řídit členskou schůzi v bytovém domě

16. října 2019; 16.00–19.00 hod., Nadace ABF, Václavské náměstí 833/31, 110 00, Praha 1 (v průchodu)

Členská schůze je často noční můrou výborů SVJ i Bytových družstev. Je možné se na členskou schůzi či shromáždění delegátů dobře připravit a vyhnout se tak zbytečnému dohadování? Naši přednášející mají zkušenosti a jsou přesvědčení, že ano. Účastníky semináře seznámíme s tím, jak správně a efektivně připravit schůzi nebo shromáždění, pomůžeme vám s otázkami okolo zastupování a plných mocí a dozvídáte se, jak zvládnout samotné řízení schůze i jak připravit zápis.

Správa bytových domů nově?

28. listopadu 2019; 16.00–19.00 hod., Nadace ABF, Václavské náměstí 833/31, 110 00, Praha 1

Jak správně vybrat dodavatele pro správu bytového domu? Jaký rozsah služeb by měla správcovská společnost zajišťovat? Jak nastavit komunikaci mezi vlastníky domu a správcem? To všechno se dozvíte na našem semináři.

Lektoři vás provedou sjednáním podmínek správy bytového domu i nastavením služeb komunikace tak, aby nedocházelo ke zbytečným nedorozuměním. Seznámíme vás s aktuálními trendy a také s tím, jak by měla externí správa bytového domu fungovat v blízké budoucnosti.

Legislativa bydlení

10. prosince 2019; 16.00–19.00 hod., MČ Praha 9, Sokolovská 324/14, 19000 Praha 9

Náš pravidelný seminář pořádaný spolu s městskou částí Praha 9 shrnuje nové a připravované změny v zákonech, které se dotýkají bydlení v bytových domech. Účastníkům semináře budou podány aktuální informace k legislativě bydlení doplněné o nová výkladová stanoviska. Obsah bude soustředěn na oblast bytového spoluvlastnictví a bytová družstva z pohledu členů statutárních orgánů SVJ a BD. Součástí semináře bude i přehled základních právních předpisů pro oblast působení SVJ a BD.

Semináře přímo u vás doma

Přinášíme kvalitní informace přímo k vám domů! Zveme vás na novou formu přednášek Akademie pro bytové domy. Jedná se o seminář vysílaný v reálném čase po internetu takzvaný webinář. Podívejte se, jak naše webináře probíhají. Připojení je velmi jednoduché a zvládnete ho s minimálními znalostmi práce na PC. Zaregistrujte se včas. Počet návštěvníků je omezen, abychom mohli během webináře odpovídat na vaše připravené dotazy.

Chytrá revitalizace bytového domu

24. září 2019 od 18:00 u vás doma

Domy se v České republice zateplují již více jak 20 let, a zdaleka ne u všech domů se revitalizace podařila na jedničku. V žádném případě se ovšem ani po téměř dvaceti letech nepotvrdily mýty jako že polystyren se bude ztrácet, že všechny zateplené domy budou plesnivět apod. Chyby, které dnes nacházíme na revitalizovaných objektech jsou způsobeny převážně špatným provedením a při troše pozornosti jim lze snadno předcházet.

Zúčastněte se našeho webináře a získejte informace, jak chytře připravit, vést a kontrolovat revitalizaci bytového domu, zda má smysl zateplovat zděné bytové domy a jaké aktuální dotace můžete využít pro bytové domy mimo Prahu.

Vady, údržba a obnova zateplené fasády bytového domu

8. října 2019 od 18:00 u vás doma

Fasády bytových domů zateplujeme v České republice již více než dvacet let. Ne všechny byly provedeny správně a dnes se na nich objevuje řada vad, které potřebují opravit. I starší fasády, i když vypadají stále dobře, potřebují pravidelnou údržbu, aby mohly dobře sloužit co nejdéle. Věnovat zateplení trochu pozornosti se určitě vyplatí. Pokud problémy odhalíte včas, dají se opravit snadněji a prodlouží životnost fasády o další dlouhá léta.

Na našem webináři, který jsme tentokrát připravili ve spolupráci se specialisty společnosti Baumit, se dozvíte: jaké vady se na zateplených bytových domech vyskytují nejčastěji, jak je poznáte, jak je můžete opravit nebo jak zateplenou fasádu správně udržovat. Zmíníme i opravy fasád napadené řasami a zda má smysl „doteplit“ stávající fasádu s nedostatečnou izolací.

Jak postupovat při rekonstrukci nebo výběru nového výtahu

22. října 2019 od 18:00 u vás doma

Připravujete rekonstrukci nebo pořízení nového výtahu? Předpokladem dlouholetého a bezpečného provozu výtahu je správné rozhodnutí již při jeho výběru. Je to velká investice a nejedná se o jednoduchý krok. Výtah totiž můžete vybírat podle celé řady parametrů a ty v konečném důsledku rozhodnou, zda vám bude dobře sloužit dvacet let nebo zda ho budete muset již v polovině předpokládané životnosti nákladně opravovat.

Na našem webináři se tentokrát dozvíte: Jaké parametry výtahu jsou důležité pro jeho životnost a užívání? Jak po technické stránce připravit výběrové řízení? Ukážeme vám výběr výtahu krok za krokem. Webinář jsme pro vás připravili s Rafaelem Tymlem ze společnosti KONE

 

Registrovat se můžete na www.AkademieBD.cz. Informace o seminářích můžete získat také e-mailem na akademie@dumplnyuspor.cz nebo telefonicky na bezplatné lince 800 821 831. Novinkou mezi našimi akcemi jsou webináře, tedy on-line semináře, které můžete sledovat z pohodlí domova. Všechny akce jsou vypsány na www.AkademieBD.cz.

Další podobné články

Na východ Čech míříme s dalšími semináři

Projekt Akademie pro bytové domy pořádá další dvě akce ve východních Čechách - konkrétně v Náchodě a Vysokém Mýtě. Oba semináře se zaměří na možnost revitalizace pomocí dotace IROP. Přijďte se zdarma poradit s odborníky, kteří se podíleli na revitalizaci…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter