Chcete mít větší lodžii? Žádný problém

3 min. čtení · balkony ·

Lodžie u bytu v každém případě zvyšuje jeho hodnotu. Také tady ale platí, že každý centimetr se počítá. Podíváme-li se na typického zástupce lodžie – s délkou bychom mohli být spokojeni, avšak díky šířce pouhých 90 cm se tady moc rozmachovat nemůžeme. Malá hloubka lodžií je typický problém i u kratších lodžií. Kdyby tak šla o kousek natáhnout… A představte si – jde to.

O kolik byste si přáli mít lodžii širší? Možnosti začínají na deseti centimetrech, ale proč být zbytečně skromní? Můžeme mít lodžii hlubší i o třicet, padesát, i více centimetrů. Rozdíly v ceně jsou při nárůstu hloubky pouze do deseti tisíc korun, proto můžeme často vidět realizace s lodžiemi zvětšenými o několik desítek centimetrů.

Získat tak například půl metru navíc po celé délce lodžie už staví její možnosti využití do zcela nového světla. Místo lodžie tak budete mít prostornou terasu. Jak ji využijete, už bude záležet na vás. Můžete zde v kontejnerech pěstovat drobnější jehličnany, v létě děti ocení malý nafukovací bazének. Samozřejmě, že už budete moci nahradit subtilní posezení něčím opravdu pohodlným, aby se vám opravdu dobře odpočívalo. A kávu si budete už vždy pokládat na stolek a už nikdy ne na parapet okna.

Kdy bychom měli o zvětšení lodžie přemýšlet?

Na domech, které ještě neprošly celkovou rekonstrukcí, patří právě lodžie mezi místa, která jsou v nejhorším technickém stavu. Rozhodli jste se jejich stav řešit? Právě nyní je tedy i nejvhodnější doba pro rozhodnutí dát lodžiím zcela nový rozměr – doslova. Zvětšení lodžie je ideální zahrnout již přímo do projektové přípravy rekonstrukce. Se systémy prodloužení lodžie se můžeme setkat v nabídkách několika firem.

Každý centimetr se počítá

Na úzkých lodžiích skutečně poznáte rozdíl každého centimetru. Například po zateplení domu je nutné počítat, že se lodžie, díky tloušťce použitého izolantu, ještě více zúží. Běžně se na zateplení lodžie používá tloušťka kolem 10 cm, a to je už je při standardní šířce lodžie 90 cm výrazná ztráta. Prodloužení lodžie vám tak nejen vrátí původní centimetry, ale může nabídnout i daleko víc. To už určitě stojí za zvážení.

Jak bychom měli postupovat, kolik to bude stát a je systém prodloužení vhodný pro jakýkoliv typ lodžie, či balkónu? Zvětšit lodžie je možné kdykoliv, nejen v rámci kompletní rekonstrukce domu.

I u svého bytu můžete mít zimní zahradu

V rámci sanace, případně zvětšení lodžií, současně zvažte i její zasklení. Získáte komfortní prostor, který budete moci využívat bez ohledu na počasí. Pokud byste se pro obdobný prostor rozhodli u rodinného domu, tak pořízení zimní zahrady, nebo odpovídajícího relaxačního prostoru, vás vyjde zhruba na 140 000 korun. V případě zvětšené a zasklené lodžie získáte totéž zhruba za čtvrtinu ceny. Méně známý je fakt, že kvalitní zasklení lodžie, podle zvoleného typu systému, sníží úroveň venkovního hluku až o 24 dB.

Další podobné články

Pár tipů, jak zazimovat zahradní nábytek z balkónu

S chladnými dny ubývá příležitostí k posezení a plnému využívání našich balkónů, lodžií a teras. Nastává vhodná doba pro podzimní údržbu a případné uložení křesel, stolků a dalšího balkónového nábytku na zimu.

Balkonové zábradlí: bezpečnost na prvním místě

Výběr balkonového zábradlí se často řídí kritérii jako estetika nebo cena. Splnění požadavků na bezpečnost se předpokládá jaksi automaticky, ale praxe ukazuje, že ne každé zábradlí je skutečně bezpečné ve smyslu předepsaných norem. Investoři někdy nevědí, co všechno by měli…

Jak si zajistit na terase nebo balkóně stín?

Způsobů, jak si zajistit stín na balkóně či terase, je více. Rychle může pomoci slunečník, mezi vzhledově zajímavější a praktičtější řešení patří markýzy a solární plachty. Při výběru dbejte na to, aby byl příslušný výrobek otestovaný podle UV standardu 801.…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter