Byty 3+kk 30 minut od Prahy od 300 tisíc korun?

4 min. čtení · Družstevní bydlení ·

Družstevní byt je zase o kousek dostupnější, a přitom na dosah samotného centra Prahy. Nový model financování pořízení družstevního bydlení využívá speciálně nastaveného úvěru ze stavebního spoření, který pro zájemce o vlastní bydlení připravila Českomoravská stavební spořitelna. K pořízení vlastního bytu 3+kk bude nově zájemci stačit vlastních 300 tisíc korun. Přitom nemusí vyřizovat hypotéku ani řešit složité jednání se stavební spořitelnou.

Jak to funguje?

Zájemce o družstevní byt si vybere z nabídky volných bytů na www.bydlenisprirodou.cz v projektu Bytového družstva Park Milovice a kontaktuje emailem či telefonicky specialistku na družstevní bytovou výstavbu. Kolegyně Vám ochotně zodpoví všechny otázky, provedou Vás možnostmi klientských úprav vybraného bytu a v případě potřeby Vám zajistí vše potřebné k získání úvěru ze stavebního spoření.

Kolik to stojí?

Průměrná cena bytu o cca 73 m2 s balkonem a sklepem je 3,1 mil. Kč. Standardně je třeba k získání bytu mít zhruba 800 tisíc korun. Má-li však zájemce naspořeno méně prostředků (minimum je 300 tisíc Kč), může rozdíl doplnit za pomoci úvěru ze stavebního spoření. Standardní splátka úvěru činí asi 12 tis. Kč měsíčně, při maximálním využití podpory stavební spořitelny se náklady navýší o 3 tisíce korun měsíčně. Ostatní položky nájemného a služeb budou v obou případech stejné (cca 3,5 tis. Kč).

Jak mohu urychlit splácení?

Do doby převzetí bytu je možné kdykoliv navýšit svůj vklad do bytového družstva a tím si současně snížit podíl na splácení úvěru, tedy nákladů bydlení. Po převzetí bytu je možné tak zdarma činit ke dni výročí fixace úrokové sazby (jedenkrát za pět let) nebo i každoročně s poplatkem ve výši 1,8% ze splácené částky (chce-li předčasně splatit 100 tis. Kč, činí náklad za mimořádnou splátku 1.800 Kč). Vedle toho lze však kdykoliv částečně splatit i úvěr ze stavebního spoření a tím si opět adekvátně snížit náklady na bydlení.

A proč Milovice?

Rychle se rozvíjející obec s mladším věkovým průměrem se hodně orientuje na volnočasové aktivity svých obyvatel /nová škola, školka, sportoviště, Mirakulum, cyklostezky a další/ i občanskou vybavenost /příprava výstavby polikliniky či prodejny Lidl jen kousíček od Parku Milovice/. To vše s dosahem Prahy za něco málo přes 30 minut. To jsou největší devizy, které ocenili ti, kdo si rezervovali své byty před Vámi. Celkem osm bytů za necelý měsíc zahájení rezervací odpovídá záměru SBD Praha: nabídnout rozumnou alternativu důstojného bydlení především mladým rodinám.

 

Neváhejte, a pojďte do toho s námi. Objevíte ještě další kouzla družstevního bydlení!

klíčová slova:

Další podobné články

Jak je to s výhodností financování družstevního bydlení?

Začátkem února v deníku Právo vyšel článek o družstevním bydlení na vzestupu. V související diskuzi se nejvíce čtenářů zarazilo nad skutečností, že jsem ve zmíněném článku zmínil výhodnost financování pořízení družstevního bytu, přičemž však tato cesta vyžaduje 25% podíl vlastních…

Kde sehnat dostupný byt v Praze a okolí? Přijďte…

Sehnat byt za dostupnou cenu v Praze nebo v okolí je téměř nadlidský výkon. Bytů se staví málo a velký zájem o bydlení šroubuje nejen ceny bytů, ale i ceny nájmů. Opatření České národní banky navíc výrazně omezují možnost získání…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter