Bytové družstvo Malý Háj - nabídka družstevních bytů

2 min. čtení · Družstevní bydlení ·

Družstevní bydlení je pro stále více osob dobrou cestou k zajištění svého bytu. Hlavním principem je, že se člen bytového družstva podílí na pořízení bytu 25 či 30 procenty vlastních zdrojů (kombinace vkladu a dlouhodobé zálohy) a ve zbývající částí jsou pořizovací náklady uhrazeny družstvem z úvěrových zdrojů, na jejichž splácení se následně člen družstva podílí v rámci měsíčního předpisu úhrad.

Jeden takový projekt připravuje Stavební bytové družstvo Praha se svými osvědčenými partnery. Jde o lokalitu Štěrboholy, resp. Dolní Měcholupy a úspěšně se rozvijící oblast Malého Háje, která se nachází nedaleko obchodního centra Europark a přímo navazuje na přírodní parky Hrušov a Říčanka s propojením na cyklotrasy i in-line dráhy.

Mezi prvními oslovenými jsou zatím všichni ti, kteří se předem registrovali mezi zájemce o družstevní byty, jednak na webových stránkách SBD Praha (www.sbdpraha.cz) a také na webových stránkách Družstevního portálu (www.druzstevniportal.cz). V nabídce však i tak zůstane ještě celá řada příležitostí pro zájemce o družstevní bydlení od bytů 1+kk až po byty 4+kk, každý s balkonem či terasou. Průměrná cena bydlení se u tohoto projektu pohybuje těsně nad hranicí 63 tisíc Kč za čtvereční metr budoucí jednotky.

K tomu, abyste i Vy měli příležitost podílet se na projektu a zajistit si pro sebe či své blízké družstevní bydlení v Praze postačí sledovat jednu z výše uvedených adres a ještě lépe – zdarma se zaregistrovat mezi zájemce o družstevní bydlení. Zajistíte si tak informaci o spuštění webových stránek projektu, kde se seznámíte se všemi detaily nabídky družstevních bytů a podmínkami pro získání Vámi vybraného bytu, případně dalších prostor.

Martin Kroh
předseda představenstva
SBD Praha

klíčová slova:

Další podobné články

Jak je to s výhodností financování družstevního bydlení?

Začátkem února v deníku Právo vyšel článek o družstevním bydlení na vzestupu. V související diskuzi se nejvíce čtenářů zarazilo nad skutečností, že jsem ve zmíněném článku zmínil výhodnost financování pořízení družstevního bytu, přičemž však tato cesta vyžaduje 25% podíl vlastních…

Kde sehnat dostupný byt v Praze a okolí? Přijďte…

Sehnat byt za dostupnou cenu v Praze nebo v okolí je téměř nadlidský výkon. Bytů se staví málo a velký zájem o bydlení šroubuje nejen ceny bytů, ale i ceny nájmů. Opatření České národní banky navíc výrazně omezují možnost získání…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter