Bydlení má problémy a je potřeba je řešit

4 min. čtení · akademie pro bytové domy ·

Dostupnost a nedostatek bytů, složitá administrativa pro SVJ či dluhy v bytových domech kvůli neplatícím sousedům jsou natolik ožehavá témata, že je nutné na ně obrátit pozornost politiků. Na problematiku bydlení také poukazuje Mgr. Martin Kroh, vedoucí lektorského týmu Akademie pro bytové domy. Aby mohl efektivně problematiku bydlení řešit, rozhodl se kandidovat v doplňovacích volbách do senátu, za Prahu 9.

Dlužníky mají na krku platiči

Řada SVJ má v dnešní době velké problémy s vymáháním pohledávek od svých členů, kteří neplatí do fondu oprav či za služby v rámci bytového domu. Dluhy jsou přenášeny na celé společenství, tedy na jejich platící členy.Považuji za nehorázné, když je někdo nucen platit část dluhu za své sousedy jen proto, že bydlí ve stejném domě jako oni. To se však nyní často děje. Ti lidé přitom nemají žádnou možnost vzniku dluhu svého souseda zabránit, proto by jej také neměli platit. Tento problém může mít více řešení, například neodpouštět dluhy z bydlení, případně jejich převzetí státem,“ uvádí kandidát Martin Kroh.

Dostupnější bydlení

Další problém, který se dotýká především Prahy, je nedostatek bytů. To je hlavním důvodem, proč se šponují ceny bytů stále výše. Podle prognóz developerů v Praze chybí až 20 000 bytů. Celou situaci zkomplikovala nedostupnost hypoték především pro mladé lidi. Statistiky taky vypovídají o ceně bytu, která se aktuálně v Praze pohybuje kolem za 100 tisíc korun za metr čtverečný. Pro srovnání v roce 2015 se pohybovala průměrná cena pražského bytu kolem 60 tisíc za metr čtverečný. I to je problém, který musíme řešit na legislativní úrovni. „Máme připraveno konkrétní řešení, jen ho musíme dostat na správná místa,“ vysvětluje svou kandidaturu vedoucí lektorského týmu Akademie pro bytové domy Martin Kroh.

Volby jsou v senátním obvodu Praha 9 i Praha 14 v pátek 5. a v sobotu 6. dubna 2019 ( 12. 13. dubna II.kolo)

Další podobné články

Poslední šance modernizovat bytový dům s dotací IROP I…

Vážíme si vašeho času a přinášíme proto kvalitní informace až k vám domů. Zveme vás na novou formu přednášek Akademie pro bytové domy. Jedná se o seminář vysílaný v reálném čase po internetu takzvaný webinář. Webinář se uskuteční 17. 4.…

Akademie pro bytové domy míří se semináři do Brna…

Akademie pro bytové domy odstartovala další ročník a na v jarní sezóně nevynecháme ani návštěvu regionů. Naše kroky v dubnu a květnu míři do Olomouce a Brna. Přijďte zdarma získat informace, za které byste jinde museli platit.
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter