Logo DPU Zpět na výpis služeb

Nová zelená úsporám pro bytové domy

Dobrá zpráva pro všechny bytové domy: Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo novou dotační výzvu Nová zelená úsporám 2021 (NZÚ). Vlastníci bytových domů mohou žádat o podporu na celou řadu opatření, která vylepší kvalitu bydlení a uspoří peníze za energie. Program NZÚ 2021+ se netýká se pouze Prahy, jako tomu bylo v minulém období, ale rozšířil se na celé území České republiky. Šanci má tedy i váš dům!

Kdo se může o dotaci ucházet

Žádost o dotaci může podat vlastník nebo SVJ stávajícího BD, stavebník nového BD, nabyvatel nové bytové jednotky a další subjekty vyjmenované ve výzvě. Pokud už váš dům prošel revitalizací, není to na závadu – o prostředky z NZÚ mohou žádat i zateplené domy. V novém programovém období NZÚ se budou rozdělovat peníze na celou řadu opatření, která snižují energetickou náročnost domů.

Na jaká opatření můžete prostředky z NZÚ čerpat

O podporu z NZÚ 2021 mohou žádat jak rodinné, tak i bytové domy. Právě v případě BD podporuje dotační program NZÚ například výměnu zdrojů tepla, fotovoltaické systémy, výstavbu pasivních domů, využití tepla z odpadní vody, zelené střechy, větrání, instalaci stínicí techniky, využití dešťové vody, instalaci dobíjecích stanic pro elektromobily a další opatření. Kompletní nabídku dotací a podporovaných oblastí najdete v prováděcím předpisu MŽP.

V čem se liší NZÚ 2021 od dotačního programu z roku 2016

Program NZÚ není nic nového: v uplynulých letech z něj čerpali žadatelé z Prahy, zatímco ostatním krajům ČR byly určeny dotační programy IROP. Ty již svoji činnost ukončily a program NZÚ se rozšířil na celou Českou republiku. Novinkou je podání žádosti výhradně elektronickou cestou. Maximální výše podpory z NZÚ 2021 je 50 % celkových přímých realizačních výdajů, u krajů Karlovarského, Ústeckého a Moravskoslezského může být podpora ještě o 10 % vyšší. Názorné srovnání možné výše dotace v NZÚ 2016 a NZÚ 2021 uvidíte přehledně na příkladu bytového domu v Praze – Čakovicích.

O jaké částky se jedná a kolik se bude celkem rozdělovat

Do konce programového období v červnu 2030 se bude z programu rozdělovat minimálně 39 mld. Kč. Podpora z NZÚ vám může pokrýt až 50 % celkových výdajů na realizaci. K tomu se můžete ucházet o bonus za kombinaci více opatření, čerpat dotaci 40 tis. Kč na projektovou podporu nebo získat bonus až 60 tis. Kč za šetrné řešení projektu. Jednou z podmínek získání dotace je realizace projektu do 24 měsíců od akceptace.

Uvažujete o některém opatření a chcete využít podporu z NZÚ?

Spojte se s námi, rádi vám pomůžeme. Spolu s kolegy z poradenských center v Praze, Brně a Hradci Králové jsme připraveni vás celým procesem přípravy provést:

• Zdarma prohlédneme váš dům a poradíme, zda je program NZÚ pro váš záměr vhodný
• Zdarma vytvoříme studii modernizace vašeho BD s přehlednými informacemi o případných opatřeních a jejich konkrétním         přínosu
• Připravíme projektovou dokumentaci a žádost o dotaci
• Zajistíme všechna potřebná povolení
• Pomůžeme vám najít spolehlivého a ověřeného dodavatele

Podívejte se na kroky, které vás v souvislosti s modernizací čekají

Připravili jsme přehledné schéma 23 kroků, se kterými je při realizaci většiny opatření třeba počítat. Klikněte na obrázek, ve zvětšené podobě se otevře na samostatné stránce.

Získejte více informací

Chystáte se modernizovat váš bytový dům a zaujala vás podporovaná opatření? Vyplňte formulář viz níže a my se vám ozveme nebo se obraťte rovnou na naše poradenská centra.

Morava – poradenské centrum ALUMBRADO
Jakub Slačík
Mobil: +420 608 406 450
E-mail: info@alumbrado.cz

Východní Čechy – poradenské centrum ENEREVIT
Jaroslav Marek
Mobil: +420 702 168 046
E-mail: info@enerevit.cz

Praha a střední Čechy – poradenské centrum DPU Revit
Petr Prokop
Mobil: +420 773 796 393
E-mail: prokop@dpurevit.cz

! POZOR ! V úterý 9. listopadu 2021 v 17h pořádáme online webinář věnovaný speciálně revitalizaci a dotačnímu programu Nová zelená úsporám. Registrujte se nebo si pusťte webinář kdykoliv později ze záznamu.

 

Nebo vyplňte formulář a my se s vámi spojíme.

Přihlášení k odběru zpráv

Vyplňte prosím následující formulář pro registraci k odběru zpráv.
Vaše údaje jsou v bezpečí.


Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter