Baumit Akademie 2021
s unikátní formou on-line přenosu

min. čtení · Revitalizace domu · výstavba · Zateplení obálky budovy ·

Přední výrobce stavebních materiálů Baumit klade velký důraz nejen na kvalitu svých výrobků, ale dlouhodobě se věnuje také předávání svých bohatých zkušeností lidem, kteří je ve své praxi v oborech architektury, projektování a realizace stavby mohou vhodně využít.

Právě s tímto záměrem a cílem prezentovat své novinky na trhu stavebních materiálů je každým rokem pořádána již tradiční Baumit Aademie. Zároveň se jedná také o vhodnou komunikační platformu pro diskuzi věnovanou legislativě ve stavebnictví.

Společnost Baumit tak vyhlašuje další ročník tohoto systému vzdělávání, který však vlivem možných omezení organizace hromadných akcí představí formou on-line přenosu. Ten se uskuteční 10. února 2021 od 9.00 do 15.00 hodin a tradičně bohatý program bude také doplněn soutěžemi o hodnotné ceny. Nový ročník Baumit Akademie se svými odbornými tématy opět zaměřuje na projektanty, architekty, investory, pracovníky stavebního dozoru, památkové péče, management realizačních firem a odborníky ze stavební praxe.

Stejně jako v předešlých ročnících nabídne Baumit Akademie, tentokrát nově ve své on-line podobě, zcela plnohodnotný obsah odborných seminářů ve 30minutových blocích odvysílaných ze studia s odbornými specialisty a doplněných reportážemi ze staveb s ukázkami zmíněných technologií, návštěvou zajímavých realizací k daným tématům, důkazními měřeními a dalšími vstupy.

Vedle výrobků, které Baumit představil v letošním roce a plánuje představit v roce 2021 budou na programu také novinky v oblasti zateplovacích systémů, konkrétně zateplení s keramickým obkladem, zajímavé kreativní techniky pro fasádu, nové efektní mozaikové omítky s kousky slídy, revoluční kotvení fasádních desek pomocí lepicích kotev do betonu, kotvení parapetních profilů a jiná témata, oslovující nejen architekty, projektanty či  soukromé stavebníky nebo realizační firmy, ale také například pracovníky Společenství vlastníků jednotek (SVJ). Vhodným doplňkem k těmto tématům budou rovněž tipy pro bezchybnou realizaci zateplovacích systémů.

V programu nového ročníku Baumit Akademie nebude chybět ani téma normy pro tepelnou ochranu budov a také norma pro kotvení zateplovacích systémů a vše podstatné v jejich revizích pro rok 2021 v diskuzích s jejich spolutvůrci. Dlouhodobým tématem společnosti Baumit je nabídka řešení zdravého bydlení. I proto získají účastnící plánované Baumit Akademie čerstvé poznatky z praxe při aplikacích omítkového systému Baumit Klima a nové interiérové barvy Baumit IonitColor. Zdravé bydlení, avšak z pohledu feng-šuej, zazní v semináři specialistky tradičního čínského učení o nastolení harmonie a vyvážené energie v prostoru.

Bohatý program doplní rovněž téma restaurování historických staveb a objektů památkové péče s využitím vápenných omítek Baumit a v tematicky zaměřeném semináři se účastníci on-line přenosu dozví přednosti nových technologií podlahových skladeb doplněném o novinky systému Baumit Baumacol. Zejména pro architekty a projektanty je určeno také téma BIM (Building Information Modeling), neboli projektování v praxi, zkušenosti významných projekčních kanceláří a realizačních firem doplněné o přehled všech dalších nástrojů tzv. Baumit Tools.

Každý tematický blok Baumit Akademie bude zakončen odpověďmi na otázky k daným tématům, které mohou zájemci posílat předem i v den vysílání. On-line přenos nového ročníku Baumit Akademie bude bezplatný a veřejně dostupný, nicméně včasná osobní on-line registrace zájemce o tento vzdělávací program přináší řadu výhod. Jednou z nich je možnost upozornění na začátek přednášky. Pokud účastník označí při on-line registraci vybraná témata přednášek, bude na ně v den konání upozorněn formou SMS zprávy, a to 10 minut před jejich začátkem. Pouze oficiálně registrovaný účastník této konference může být také hodnocen 1 bodem v projektu Celoživotního vzdělávání ČKAIT.

 „Baumit Akademie patří již tradičně k nejvýznamnějším akcím naší společnosti. Nejinak tomu bude
i v roce 2021. Současná vládní opatření nás motivovala k uvedení tohoto populárního vzdělávacího programu ve zcela nové formě on-line přenosu. Je nám samozřejmě velmi líto, že se nemůžeme potkat s účastníky Baumit Akademie tváří v tvář jako v předešlých letech. Na straně druhé nám virtuální forma prezentace daných témat nabízí i příležitost k některým vylepšením v obsahu a organizaci. Společně tak vstupujeme do nové éry tohoto významného vzdělávacího programu a věřím, že hodnotný obsah bude pro účastníky opět přínosem v získaných odborných znalostech,“
řekl Ing. Martin Sochor, vedoucí marketingu Baumit, spol. s r. o.

 BAUMIT AKADEMIE ON-LINE: 10. února 2021, začátek přenosu v 9.00 hod. 

BLIŽŠÍ INFORMACE A REGISTRACE: https://www.baumit-akademie.cz

Kontakty: baumitakademie@baumit.cz, tel. 326 900 400

 

 

Sponzor článku logo sponzora

Další podobné články

Dotace IROP – žádost o finanční podporu pro mimopražské…

Víte, že letos naposledy můžete žádat o finanční podporu z dotačního programu IROP, kterou můžete využít na revitalizaci bytového domu mimo území Prahy? Příjem žádostí pro dotační podporu v rámci 78. výzvy je v plném proudu a čas na podání…

Pro zateplení jen to nejlepší!

V dnešním světě si už jen těžko lze představit rodinný či bytový dům, při jehož stavbě či rekonstrukci by byla zcela opomíjena účinná forma zateplení. Výrobce zateplovacích systémů Baumit může být, díky svým mnohaletým zkušenostem, odborným průvodcem touto problematikou, která…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter