Aktualita z konference "Správa budov 2017"

3 min. čtení · legislativa · semináře ·

Ve dnech 22.-24. února 2017 se konala konference Správa budov 2017 ve slovenském Popradu. Konferenci poskytlo záštitu Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenské republiky a konala se za podpory stavebních fakult TU Košice, ČVUT Praha a VŠB TU Ostrava. V rámci pátečního bloku správa domů byla představena Akademie pro bytové domy jako ucelený vzdělávací program pro členy statutárních orgánů SVJ a BD v České republice. Přítomné hosty zaujala koncepce odborných seminářů, které jsou k dispozici zástupcům bytových korporací zdarma, a zajímali se o to, s jakým zájmem se Akademie setkává ze strany zástupců bytových domů.

Cílem slovenského setkání bylo navázání kontaktů s předními odborníky na oblast správy a provozu bytových domů. Ačkoliv se liší detaily legislativních pravidel obou zemí, je vždy možné nacházet vzájemnou inspiraci a spolupracovat na úspěšných modelech bydlení a souvisejících služeb. Jedním z takových zajímavých nápadů je zkouška odbornosti pro ty, kteří podnikají v oblasti správy bytových domů. Slovenští kolegové tím sledují to, aby zajistili vyšší míru profesionality správy a provozu bytových domů, od které si slibují delší životnost stavebních a konstrukčních prvků budov, nižší energetické náklady pro uživatele, ale také větší bezpečnost a ochranu jejich majetku.

Jinou inspirací bylo samotné konání popradské konference, která je svým zaměřením orientována především na správce bytových domů a svým rozsahem ukazuje význam péče o bytové domy a obecně o oblast bydlení jako jedné ze základních potřeb každého jednotlivce. Takové setkání odborníků správy bytových domů, zástupců bytových domů a obchodních partnerů v České republice chybí. Zatím.

Sponzor článku logo sponzora

Další podobné články

Vlastnictví bytu a přehled daní 2019: Co a kdy…

S vlastnictvím bytu se pojí hned několik daňových a poplatkových povinností. Je povinností podat včas daňové přiznání a daň v termínu uhradit. Při pochybení přicházejí rychle na řadu sankce. Co a kdy musíte jako vlastník bytové či nebytové jednotky a…

Airbnb a společenství vlastníků jednotek

Službu Airbnb a obdobné služby poskytující krátkodobé pronájmy využívají zejména v Praze statisíce lidí. Na první pohled se zdá, že jde o velice zajímavou formu ubytování jak pro turisty, tak pro vlastníky pronajímaných bytů, kteří si takto přivydělávají. Z pohledu…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter