Aktualita z konference "Správa budov 2017"

3 min. čtení · legislativa · semináře ·

Ve dnech 22.-24. února 2017 se konala konference Správa budov 2017 ve slovenském Popradu. Konferenci poskytlo záštitu Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenské republiky a konala se za podpory stavebních fakult TU Košice, ČVUT Praha a VŠB TU Ostrava. V rámci pátečního bloku správa domů byla představena Akademie pro bytové domy jako ucelený vzdělávací program pro členy statutárních orgánů SVJ a BD v České republice. Přítomné hosty zaujala koncepce odborných seminářů, které jsou k dispozici zástupcům bytových korporací zdarma, a zajímali se o to, s jakým zájmem se Akademie setkává ze strany zástupců bytových domů.

Cílem slovenského setkání bylo navázání kontaktů s předními odborníky na oblast správy a provozu bytových domů. Ačkoliv se liší detaily legislativních pravidel obou zemí, je vždy možné nacházet vzájemnou inspiraci a spolupracovat na úspěšných modelech bydlení a souvisejících služeb. Jedním z takových zajímavých nápadů je zkouška odbornosti pro ty, kteří podnikají v oblasti správy bytových domů. Slovenští kolegové tím sledují to, aby zajistili vyšší míru profesionality správy a provozu bytových domů, od které si slibují delší životnost stavebních a konstrukčních prvků budov, nižší energetické náklady pro uživatele, ale také větší bezpečnost a ochranu jejich majetku.

Jinou inspirací bylo samotné konání popradské konference, která je svým zaměřením orientována především na správce bytových domů a svým rozsahem ukazuje význam péče o bytové domy a obecně o oblast bydlení jako jedné ze základních potřeb každého jednotlivce. Takové setkání odborníků správy bytových domů, zástupců bytových domů a obchodních partnerů v České republice chybí. Zatím.

Sponzor článku logo sponzora

Další podobné články

Na východ Čech míříme s dalšími semináři

Projekt Akademie pro bytové domy pořádá další dvě akce ve východních Čechách - konkrétně v Náchodě a Vysokém Mýtě. Oba semináře se zaměří na možnost revitalizace pomocí dotace IROP. Přijďte se zdarma poradit s odborníky, kteří se podíleli na revitalizaci…

Ještě návštěva, nebo už další člen domácnosti? Jak je…

Pronajímatel nemůže nájemci zakazovat přijímat v nájemním bytě návštěvy. Souhlas pronajímatele je ale zapotřebí, jestliže má s nájemcem v bytě bydlet další osoba. Jak ale rozlišit, kdy se jedná pouze o návštěvu a kdy už o osobu, která s nájemcem v bytě bydlí?
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter