Aktualita z konference "Správa budov 2017"

3 min. čtení · legislativa · semináře ·

Ve dnech 22.-24. února 2017 se konala konference Správa budov 2017 ve slovenském Popradu. Konferenci poskytlo záštitu Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenské republiky a konala se za podpory stavebních fakult TU Košice, ČVUT Praha a VŠB TU Ostrava. V rámci pátečního bloku správa domů byla představena Akademie pro bytové domy jako ucelený vzdělávací program pro členy statutárních orgánů SVJ a BD v České republice. Přítomné hosty zaujala koncepce odborných seminářů, které jsou k dispozici zástupcům bytových korporací zdarma, a zajímali se o to, s jakým zájmem se Akademie setkává ze strany zástupců bytových domů.

Cílem slovenského setkání bylo navázání kontaktů s předními odborníky na oblast správy a provozu bytových domů. Ačkoliv se liší detaily legislativních pravidel obou zemí, je vždy možné nacházet vzájemnou inspiraci a spolupracovat na úspěšných modelech bydlení a souvisejících služeb. Jedním z takových zajímavých nápadů je zkouška odbornosti pro ty, kteří podnikají v oblasti správy bytových domů. Slovenští kolegové tím sledují to, aby zajistili vyšší míru profesionality správy a provozu bytových domů, od které si slibují delší životnost stavebních a konstrukčních prvků budov, nižší energetické náklady pro uživatele, ale také větší bezpečnost a ochranu jejich majetku.

Jinou inspirací bylo samotné konání popradské konference, která je svým zaměřením orientována především na správce bytových domů a svým rozsahem ukazuje význam péče o bytové domy a obecně o oblast bydlení jako jedné ze základních potřeb každého jednotlivce. Takové setkání odborníků správy bytových domů, zástupců bytových domů a obchodních partnerů v České republice chybí. Zatím.

Sponzor článku logo sponzora

Další podobné články

Pojištění v rámci SVJ – na co je nutné…

Povinnost péče řádného hospodáře, kterou mají ze zákona členové výboru (předseda) SVJ, v sobě zahrnuje i povinnost předvídat nejrůznější nebezpečí, která s sebou přináší zpravidla neočekávané události. Kromě správně zvoleného typu pojištění je nutné nepodcenit i další údaje.

Obtěžuje vás sousedovo kouření na balkóně či v okně?

Okna dokořán a využívání balkónů – v létě se snažíme si pobyt v bytě co nejvíce zpříjemnit. Otevřená okna a balkóny však více využívají i sousedé – kuřáci. Jaká jsou jejich práva a kde naopak začínají ta vaše? Lze kouření na balkónech…

Zákon mluví jasně: Pronajímatel nesmí nájemci bránit v nahlášení…

Některé nájemní smlouvy obsahují ustanovení, které nájemcům nedovoluje zřídit si v nájemním bytě trvalý pobyt. Takový zákaz však nemusí nájemce respektovat. Co je třeba učinit k přihlášení k trvalému pobytu v nájemním bytě? Jsou obavy pronajímatele z trvalého pobytu nájemce v bytě oprávněné? A jak může pronajímatel…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter