Semináře Akademie pro bytové domy startují již v září

5 min. čtení · akademie pro bytové domy · semináře ·

Podzimní cyklus seminářů Akademie pro bytové domy, určených pro statutární zástupce i pro členy družstev a SVJ, má již vypsaná témata i termíny seminářů. Zajímavé informace z oblasti práva, bydlení a užívání bytových domů budou probíhat na podzim v nových prostorách. U jarního cyklu počet zájemců často převyšoval kapacity přednáškového sálu. Nezmeškejte tedy včasnou registraci, aby vám neunikla témata, která vás zajímají. A jaký program vás letos od září do prosince čeká?

st. 6. 9. 2017, 16-19 hod., Inspirace, Jungmannovo nám. 767/6, 110 00 Praha 1

Členská schůze je často noční můrou výborů SVJ i Bytových družstev. Je možné se na členskou schůzi či shromáždění delegátů dobře připravit a vyhnout se tak zbytečnému dohadování? Naši přednášející mají zkušenosti a jsou přesvědčení, že ano. Účastníky semináře seznámíme s tím, jak správně a efektivně připravit schůzi nebo shromáždění, jak vyřešit zastupování a plné moci, jak zvládnout samotné řízení schůze i jak připravit zápis. Přednášet bude předseda představenstva SBD Praha, které vykonává správu více než 18 tisíc bytových jednotek Mgr. Martin Kroh.

st. 27. 9. 2017, 16-19 hod., Inspirace, Jungmannovo nám. 767/6, 110 00 Praha 1

Chystáte se revitalizovat váš bytový dům? Jak postupovat, abyste maximálně využili podmínky aktuální dotace Nová zelená úsporám pro bytové domy v Praze nebo jak vybírat jednotlivá opatření, aby splňovala parametry dlouhodobé životnosti a přinesla požadovaný efekt v úsporách energií? Přijďte se poradit s odborníky, kteří se podíleli na revitalizaci řádově stovek bytových domů. Účastníci semináře se dozví mnoho informací z praxe o tom, jak probíhá příprava a následně samotná realizace modernizace bytového domu a čemu je potřeba věnovat největší pozornost. Na dotazy moderátora a účastníků budou odpovídat odborníci z oblasti projekční přípravy, dotací, financování, stavebních materiálů i realizace. Účastníci se tak seznámí s celým procesem revitalizace od záměru až po kolaudaci stavby.

st. 11. 10. 2017, 16-19 hod., Inspirace, Jungmannovo nám. 767/6, 110 00 Praha 1

Našli jste si firmu na zajištění činností správy domu a pozemku, nebo o tom přemýšlíte? Podle čeho se taková firma vybírá? Co si ponechat ve vlastní kompetenci? Co, kdo a jak by měl kontrolovat? Mají takové právo všichni členové SVJ či BD? Účastníci získají odpovědi nejen na uvedené otázky a řadu praktických rad, ale v rámci semináře, budou mít také možnost nahlédnout do kuchyně profesionálním správcům bytových domů.

st. 25. 10. 2017, 16-19 hod., Inspirace, Jungmannovo nám. 767/6, 110 00 Praha 1

Právo na ticho je jedním z nejčastěji porušovaných práv člověka a v podmínkách bytového domu je často dokonce zcela nedosažitelné. Je tomu tak ale doopravdy? Jak se bránit hlučným sousedům nebo hlučným technologiím v bytovém domě? Co může SVJ či BD udělat v případech obtěžování hlukem? Jaká je role a odpovědnost majitelů či volených orgánů bytových domů? Na tyto a další související dotazy budou s účastníky semináře diskutovat odborníci z různých úhlů pohledu.

st. 1. 11. 2017, 16-19 hod., Inspirace, Jungmannovo nám. 767/6, 110 00 Praha 1

Víte, čím se liší postavení vlastníka jednotky od nájemce bytu nebo nájemce družstevního bytu od podnájemce takového bytu? Jaká jsou jejich postavení, práva a povinnosti, jak se rozdělují náklady na bydlení nebo sledují počty osob a vynucuje respekt k pravidlům společného užívání bytového domu. Přijďte se poradit s odborníky. Tato ale i další témata z oblastí nájmů a podnájmů shrnuje náš seminář vlastník vs. nájemce.

st. 15. 11. 2017, 16-19 hod., Inspirace, Jungmannovo nám. 767/6, 110 00 Praha 1

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak bude váš bytový dům vypadat za 20 let? Kam chcete váš dům ze stavebně-technologického pohledu směřovat vy? Jaké technologie nás kromě vytápění, elektřiny, výtahů a rozvodů pro televizi ještě čekají? Na co nezapomenout při modernizaci, abyste v budoucnu nemuseli znova zasahovat do konstrukcí domu?  O tom všem bude náš seminář budoucnost bytových domů. Krátké prezentace odborníků doplněné moderovanou diskuzí vás zkusí inspirovat k nadčasovým a odvážným řešením pro váš dům!

Semináře jsou pro všechny registrované zdarma. Počet účastníků je omezen kapacitou místa pořádání semináře. Registrovat se můžete na www.akademiebd.cz nebo na zelené lince 800 821 831

Těšíme se na viděnou!

Sponzor článku logo sponzora

Další podobné články

Semináře Akademie pro bytové domy startují již v březnu

Akademie pro bytové domy startuje další ročník. Na první pražský seminář se můžete těšit již v březnu. Semináře jsou jedinečné tím, že přestože na nich přednáší vysoce kvalifikovaní odborníci z oblasti práva a bydlení, jsou pro všechny registrované účastníky zdarma.…

On-line webinář Akademie BD. Jak vyhodnotit nabídku a vybrat…

Vážíme si vašeho času a přinášíme proto kvalitní informace až k vám domů. Zveme vás na novou formu přednášek Akademie pro bytové domy. Jedná se o seminář vysílaný v reálném čase po internetu takzvaný webinář. Webinář se uskuteční 3. 3.…

Velká bytová družstva se setkají v Praze

Ve dnech 19. a 20. listopadu se v Praze uskuteční FórumBD 2019, první ročník setkání předsedů a ředitelů velkých bytových družstev napříč jednotlivými zájmovými svazy, která v České republice dohromady vlastní či spravují okolo jednoho milionů bytů. Konferenci zahájí Ing. Klára Dostálová,…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter