Akademie pro bytové domy v Ostravě

5 min. čtení · akademie pro bytové domy ·

Bydlíte v bytovém domě a jste předsedou nebo členem výboru? Máte odpovědnost a ručíte svým majetkem.

Členové výboru SVJ jsou statutárním orgánem a ručí za svá rozhodnutí vlastním majetkem. Myslíme si proto, že je důležité, aby se v oblasti řízení a správy bytového domu. Dostatečně vzdělávali. U nás v obecně prospěšné společnosti Dům plný úspor jsme si uvědomili, že kvalitního vzdělání pro statutárních orgánů SVJ je nedostatek, a proto jsme se rozhodli, že oslovíme odborníky z jednotlivých oblastí bydlení a připravíme vzdělávací program pod názvem Akademie pro bytové domy.

Pro spolupráci se nám podařilo získat právníky z legislativní komise ministerstva pro místní rozvoj, ředitele firem vykonávajících správu bytových domů i uznávané odborníky z oblasti technického zařízení budov. Na seminářích proto přednáší lektoři, kteří jsou vždy pro danou oblast skutečnými odborníky s praxí. Podařilo se nám také přesvědčit některé významné komerční partnery, aby program podpořili a díky tomu můžeme semináře s kvalitním obsahem nabídnout zdarma. U vás v Ostravě vás aktuálně zveme na semináře:

Odpovědnost předsedy a výboru SVJ

Účastníci semináře získají informace o tom, jaké povinnosti a odpovědnosti mají členové statutárního orgánu společenství vlastníků (předseda či členové výboru). Hovořit se také bude o tom, jak řídit schůzi vlastníků, co znamená vykonávat funkci s péčí řádného hospodáře a za co odpovídá či neodpovídá správce. V závěru budou přednášející k dispozici, pro konkrétní dotazy účastníků semináře.

Termín: 31.5.2017

Čas: 16 – 19hod.

Místo: VŠB Technická univerzita Ostrava, katedra městského inženýrstvý, fakulta stavební, Ludvíka Podéště 1875/17, Ostrava 70833

Potížista v bytovém domě

Soužití v bytovém domě je vždy o citlivém hledání kompromisů. Je možné se ale nějak bránit, když dohoda není možná? Účastníci tohoto semináře budou s přednášejícími diskutovat o tom, jak řešit nepříjemnosti, které jim každodenně v bytovém domě otravují život. Budeme například hledat odpovědi na otázky, jak jednat s nepřizpůsobivými sousedy, jak je to se zvířaty v bytovém domě, zda lze omezit kouření, hluk nebo grilování na balkónech či jak se zbavit hmyzu z neudržovaných bytů. Seminář je pro všechny registrované účastníky zdarma.

Termín: 15.6.2017

Čas: 16 – 19hod.

Místo: VŠB Technická univerzita Ostrava, katedra městského inženýrstvý, fakulta stavební, Ludvíka Podéště 1875/17, Ostrava 70833

přednášející:

JUDr. Marek Novotný

Dlouholetý zkušený advokát v oblasti práva nemovitosti, bytového práva, práva bytového spoluvlastnictví a také v právu společenství vlastníků jednotek a družstev. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Aktivně se podílí na tvorbě legislativních norem, které ovlivňují oblast bytového práva.

Mgr. Martin Kroh

Předseda představenstva SBD Praha, předseda správní rady Družstevního marketingového sdružení ČR a předseda České společnosti pro rozvoj bydlení. Problematikou bydlení se zabývá 16 let, především v oblasti správy bytových domů. Přednáší v rámci vzdělávacích cyklů pro členy statutárních orgánů SVJ a BD, publikuje v médiích, v odborných časopisech o bydlení a na Portále o bydlení (SFRB), má za sebou moderování několika stovek schůzí SVJ a BD.

JUDr. Pavla Schödelbauerová

Vedoucí právní oddělení v oboru politiky bydlení Ministerstva pro místní rozvoj ČR, spoluautorka zákonů v oblasti bydlení, autorka a spoluautorka publikací z oblasti bydlení, spolupracovala na legislativních přípravách nové právní úpravy bytového spoluvlastnictví v novém občanském zákoníku a je hlavní autorkou zvláštního zákona a provádějícího předpisu.

Semináře jsou pro všechny registrované zdarma. Počet účastníků je omezen kapacitou místa pořádání semináře. Registrovat se můžete na www.AkademieBD.cz nebo na zelené lince 800 821 831.

Sponzor článku logo sponzora

Další podobné články

Poslední šance modernizovat bytový dům s dotací IROP I…

Vážíme si vašeho času a přinášíme proto kvalitní informace až k vám domů. Zveme vás na novou formu přednášek Akademie pro bytové domy. Jedná se o seminář vysílaný v reálném čase po internetu takzvaný webinář. Webinář se uskuteční 17. 4.…

Akademie pro bytové domy míří se semináři do Brna…

Akademie pro bytové domy odstartovala další ročník a na v jarní sezóně nevynecháme ani návštěvu regionů. Naše kroky v dubnu a květnu míři do Olomouce a Brna. Přijďte zdarma získat informace, za které byste jinde museli platit.
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter