KONE tady muselo být

5 min. čtení · Výtahy ·

Výtah KONE MonoSpace 500 s nosností 900 kilogramů a kapacitou pro dvanáct osob s automatickými centrálními dveřmi řady KES 600, které splňují nejvyšší nároky na provoz budovy, instalovala do Pytloun Grand Hotel Imperial společnost KONE.

„Dostali jsme poptávku na podání nabídky dodávky výtahu a vstoupili jsme do jednání s investorem. V prvopočátku jsme tento projekt vnímali jako každý jiný. Když jsme se blíže seznámili s detaily projektu a představami investora, zaujala nás především architektonická myšlenka v pojetí interiéru budovy, a to v navržení jednotlivých pokojů známými českými architekty,“ ohlíží se na začátek projektu Rafael Tyml, obchodní manažer pro oblast Čechy.

Společnost KONE je špičkou v nabídce designových možností svých výtahů. Architektům a investorům nabízí širokou škálu designů a vzhledu technologie. „V tomto projektu to bylo obzvláště důležité – sjednotit vzhled a atmosféru budovy do komplexního celku a perfektně tím doplnit prvotní myšlenku investora ohledně designu hotelových pokojů. To pro nás byla velká výzva a motor tuto zakázku získat. KONE v tomto projektu prostě muselo být,“ tvrdí obchodní manažer.

Hlavním z benefitů, který KONE do projektu přinesla, je spojení bezpřevodové a bezstrojovnové technologie. Tento technický parametr byl pro investora velice důležitý, protože původní strojovna výtahu se zrušila a v jejím místě vznikala nová stanice výtahu. Přínos tohoto řešení byl v nezasahování do architektonického rázu budovy a okolí novou strojovnou prakticky nad střechou nového patra.

V rámci interiéru budovy projekt vyžadoval správné materiály nejvyššího standardu vybavení. Boční stěny byly dodány ve strukturovaném odolném nerezu, čelní stěna je provedena z leštěné nerezové oceli. Na zadní stěně je umístěno celoplošné zrcadlo. Strop kabiny je v broušeném nerezu s LED technologií osvětlení. Podlaha z černého umělého kamene doplňuje severský nerezový styl celé kabiny. Celému designu dominují černé ovládací prvky v kabině a na nástupištích. Šachetní dveře jsou též ve strukturovaném nerezu, což příjemně zapadá do interiéru chodeb budovy.

pytloun-foto-2Výtah má celou řadu doplňkových funkcí a komponentů, například stand-by režim, eliminace falešných voleb v kabině, PIN kódy pro speciální ovládání výtahu nebo sklopné designové sedátko. Výtah je přizpůsobený handicapovaným osobám dle předpisů a vyhlášek. Dalšími zajímavými funkcemi jsou automatické dorovnání polohy kabiny ve stanici a předotevíráním dveří při dojezdu do zvolené stanice, což ocení především uživatelé, protože tak stráví minimum času v kabině výtahu.

„Velice nás těší, že jsme v tomto projektu mohli prezentovat svoji vysokou kvalitu, flexibilitu a design. Budeme samozřejmě rádi, když produkty KONE budou i v dalších projektech nejen tohoto investora, protože takovéto projekty přesně podtrhávají to, kam naše společnost směřuje a patří,“ zakončuje Rafael Tyml.

klíčová slova:

Sponzor článku logo sponzora

Další podobné články

Pěšky, nebo výtahem? Jak poznáme, zda je bezpečný?

To, jak bezpečně na nás výtah zapůsobí, poznáme z pohledu možné reakce trochu pozdě – už se vezeme. Konkrétně – stoupáme, či klesáme ke svému cíli. Bát se, že s výtahem spadneme, je asi opravdu zbytečné. Takzvaných provozních rizik ale…

Jak funguje výtah?

Výtah je asi běžnou součástí našeho života. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, jak funguje? Kde se vzal a co všechno vlastně lze nazvat výtahem?
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter