KONE tady muselo být

5 min. čtení · Výtahy ·

Výtah KONE MonoSpace 500 s nosností 900 kilogramů a kapacitou pro dvanáct osob s automatickými centrálními dveřmi řady KES 600, které splňují nejvyšší nároky na provoz budovy, instalovala do Pytloun Grand Hotel Imperial společnost KONE.

„Dostali jsme poptávku na podání nabídky dodávky výtahu a vstoupili jsme do jednání s investorem. V prvopočátku jsme tento projekt vnímali jako každý jiný. Když jsme se blíže seznámili s detaily projektu a představami investora, zaujala nás především architektonická myšlenka v pojetí interiéru budovy, a to v navržení jednotlivých pokojů známými českými architekty,“ ohlíží se na začátek projektu Rafael Tyml, obchodní manažer pro oblast Čechy.

Společnost KONE je špičkou v nabídce designových možností svých výtahů. Architektům a investorům nabízí širokou škálu designů a vzhledu technologie. „V tomto projektu to bylo obzvláště důležité – sjednotit vzhled a atmosféru budovy do komplexního celku a perfektně tím doplnit prvotní myšlenku investora ohledně designu hotelových pokojů. To pro nás byla velká výzva a motor tuto zakázku získat. KONE v tomto projektu prostě muselo být,“ tvrdí obchodní manažer.

Hlavním z benefitů, který KONE do projektu přinesla, je spojení bezpřevodové a bezstrojovnové technologie. Tento technický parametr byl pro investora velice důležitý, protože původní strojovna výtahu se zrušila a v jejím místě vznikala nová stanice výtahu. Přínos tohoto řešení byl v nezasahování do architektonického rázu budovy a okolí novou strojovnou prakticky nad střechou nového patra.

V rámci interiéru budovy projekt vyžadoval správné materiály nejvyššího standardu vybavení. Boční stěny byly dodány ve strukturovaném odolném nerezu, čelní stěna je provedena z leštěné nerezové oceli. Na zadní stěně je umístěno celoplošné zrcadlo. Strop kabiny je v broušeném nerezu s LED technologií osvětlení. Podlaha z černého umělého kamene doplňuje severský nerezový styl celé kabiny. Celému designu dominují černé ovládací prvky v kabině a na nástupištích. Šachetní dveře jsou též ve strukturovaném nerezu, což příjemně zapadá do interiéru chodeb budovy.

pytloun-foto-2Výtah má celou řadu doplňkových funkcí a komponentů, například stand-by režim, eliminace falešných voleb v kabině, PIN kódy pro speciální ovládání výtahu nebo sklopné designové sedátko. Výtah je přizpůsobený handicapovaným osobám dle předpisů a vyhlášek. Dalšími zajímavými funkcemi jsou automatické dorovnání polohy kabiny ve stanici a předotevíráním dveří při dojezdu do zvolené stanice, což ocení především uživatelé, protože tak stráví minimum času v kabině výtahu.

„Velice nás těší, že jsme v tomto projektu mohli prezentovat svoji vysokou kvalitu, flexibilitu a design. Budeme samozřejmě rádi, když produkty KONE budou i v dalších projektech nejen tohoto investora, protože takovéto projekty přesně podtrhávají to, kam naše společnost směřuje a patří,“ zakončuje Rafael Tyml.

klíčová slova:

Sponzor článku logo sponzora

Další podobné články

Jak správně dezinfikovat společné prostory?

Na to, že si po příchodu domů máme důkladně omýt ruce a použít dezinfekci, jsme si již zvykli. Jak se máme ale správně chovat ve společných prostorech bytového domu? Na která místa musíme brát větší zřetel a jak se tato…

Výtahy s umělou inteligencí

Nové inteligentní služby pro výtahy a eskalátory jsou zde – KONE Care TM 24/7 Connect. Data za zařízení po celém světě nám pomáhají vytvářet inteligentní služby pro řešení problémů, než vůbec nastanou a způsobí větší závadu. Pokud je něco s…

Pěšky, nebo výtahem? Jak poznáme, zda je bezpečný?

To, jak bezpečně na nás výtah zapůsobí, poznáme z pohledu možné reakce trochu pozdě – už se vezeme. Konkrétně – stoupáme, či klesáme ke svému cíli. Bát se, že s výtahem spadneme, je asi opravdu zbytečné. Takzvaných provozních rizik ale…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter