Rozsáhlým výzkumem ke kvalitě zdraví

4 min. čtení · Revitalizace domu ·

Žijeme v moderní době 21. století, tedy v době, kdy život okolo nás plyne neuvěřitelnou rychlostí a často velké pracovní vytížení nás doslova nutí zamyslet se, kde a jakým způsobem čerpat pozitivní energii. Hodně času trávíme ve svém domově, a tak vzniká potřeba klást velký důraz na vytvoření podmínek pro příjemné bydlení.

 
Lidé začínají chápat potřebu aktivního, a přitom zdravého přístupu ke svému životu. Daleko více nyní přemýšlí nad potřebou zlepšit kvalitu svého bytí. Podstatně více času proto věnují sportu, aktivnímu odpočinku, podporují ekologickou dopravu a vysoké nároky začínají klást také na kvalitu svého bydlení. Není divu, vždyť právě v prostředí interiéru tráví lidé až 90 % svého času. Proto je například kvalita a rovnovážná vlhkost vzduchu v interiéru důležitými aspekty nejen pro fyzické zdraví, ale i pro psychickou pohodu. Je to i jeden z důvodů, proč významný výrobce stavebních materiálů Baumit přichází s konceptem Zdravého bydlení. A že se nejedná o prázdná slova, ale skutečně funkční koncept potvrzuje i fakt, že již tři roky studuje Baumit vliv jednotlivých materiálů a různorodých skladeb konstrukcí na kvalitu bydlení ve svém výzkumném centru Viva Research Park v rakouském Wopfingu, 50 km od Vídně. Ve 12 modelových domech o velikosti 4 x 5 m simuluje, použitím různých typů zateplovacích systémů a nosných konstrukcí, omítek i nátěrů, určité vlastnosti. Poté sleduje působení těchto stavebních materiálů s cílem posoudit jejich vlivy ve vztahu ke kvalitě zdravého bydlení. Jedná se o celoevropsky jedinečný výzkumný projekt. V tomto centru probíhají náročná a dlouhodobá měření v oblasti regulace vnitřního mikroklima, prodyšnosti, schopnosti tepelné a zvukové izolace či eliminace škodlivých látek. Vědci Rakouského institutu poté, společně s výzkumnými pracovníky společnosti Baumit, uplatňují získané poznatky při vývoji nových produktů. Těmi jsou například výrobky produktové řady Baumit Klima, a to od interiérových omítek přes stěrky až k silikátovým barvám. Právě osm výrobků této kvalitní řady na minerálním základu, účinně regulující vlhkost vnitřního vzduchu a snižující množství škodlivých látek včetně CO² v interiéru, klade ve svém složení na první místo zdraví, komfort a kvalitu vytvořeného pokojového mikroklima. Velmi důležitou vlastností takových výrobků je mimo jiné jejich účinná odolnost proti biologickému napadení plísněmi. Právě tento přístup společnosti Baumit k řešení problematiky zdravého bydlení je unikátní a inovativní cestou k moderním zákazníkům, kteří chtějí udělat pro své zdraví něco víc.

Cesta ke zdravému bydlení

Významný výrobce stavebních materiálů Baumit nachází v současnosti unikátní a inovativní cestu ke svým zákazníkům skrze nový koncept s názvem Zdravé bydlení. Jeho podstata je v nabídce řešení skladeb konstrukcí, které vedou ke zkvalitnění prostředí pro bydlení. Současné výzkumy v oblasti vývoje stavebních materiálů zaměřuje Baumit na oblast účinné regulace vlhkosti vnitřního vzduchu, prodyšnosti, schopnosti tepelné a zvukové izolace či eliminace škodlivých látek včetně CO². Právě výsledkem těchto poznatků je rozšíření řady Baumit Klima, která nově zahrnuje osm výrobků od interiérových omítek přes stěrky až k silikátovým barvám. Mezi další velmi důležité vlastnosti těchto výrobků patří vysoká paropropustnost a přirozená odolnost biologickému napadení plísněmi. V nabídce jsou rovněž kompletní systémy s označením Klima, které vhodný způsobem kombinují jednotlivé části moderních interiérových povrchů. Výsledkem aplikace produktů řady Baumit Klima je poté dosažení zdravého, komfortního a kvalitního pokojového mikroklima, které výrazně přispívá k fyzickému zdraví lidí a také jejich psychické pohodě.

www.baumit.cz

klíčová slova:
Sponzor článku logo sponzora

Další podobné články

Lepení obkladů a dlažeb s profesionálním programem

Jedním ze současných trendů ve stavebnictví, a to u novostaveb i při rekonstrukcích, je využívání keramických obkladů a dlažeb. Rozmanitost a vzrůstající kvalita různých obkladových materiálů umožnuje také jejich rozšíření do většího počtu typů konstrukcí.

Omítkový systém Baumit Klima získal zlatou Známku kvality 2019

„V interiéru trávíme až 90 % svého času, a tak je nutné klást velký důraz na vytvoření podmínek pro příjemné a zdravé bydlení,“ říká Ing. Tomáš Korecký, Ph.D., produktový manažer SOMS společnosti Baumit. „ Dnes se o toto téma zajímají…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter