Rozsáhlým výzkumem ke kvalitě zdraví

4 min. čtení · Revitalizace domu ·

Žijeme v moderní době 21. století, tedy v době, kdy život okolo nás plyne neuvěřitelnou rychlostí a často velké pracovní vytížení nás doslova nutí zamyslet se, kde a jakým způsobem čerpat pozitivní energii. Hodně času trávíme ve svém domově, a tak vzniká potřeba klást velký důraz na vytvoření podmínek pro příjemné bydlení.

 
Lidé začínají chápat potřebu aktivního, a přitom zdravého přístupu ke svému životu. Daleko více nyní přemýšlí nad potřebou zlepšit kvalitu svého bytí. Podstatně více času proto věnují sportu, aktivnímu odpočinku, podporují ekologickou dopravu a vysoké nároky začínají klást také na kvalitu svého bydlení. Není divu, vždyť právě v prostředí interiéru tráví lidé až 90 % svého času. Proto je například kvalita a rovnovážná vlhkost vzduchu v interiéru důležitými aspekty nejen pro fyzické zdraví, ale i pro psychickou pohodu. Je to i jeden z důvodů, proč významný výrobce stavebních materiálů Baumit přichází s konceptem Zdravého bydlení. A že se nejedná o prázdná slova, ale skutečně funkční koncept potvrzuje i fakt, že již tři roky studuje Baumit vliv jednotlivých materiálů a různorodých skladeb konstrukcí na kvalitu bydlení ve svém výzkumném centru Viva Research Park v rakouském Wopfingu, 50 km od Vídně. Ve 12 modelových domech o velikosti 4 x 5 m simuluje, použitím různých typů zateplovacích systémů a nosných konstrukcí, omítek i nátěrů, určité vlastnosti. Poté sleduje působení těchto stavebních materiálů s cílem posoudit jejich vlivy ve vztahu ke kvalitě zdravého bydlení. Jedná se o celoevropsky jedinečný výzkumný projekt. V tomto centru probíhají náročná a dlouhodobá měření v oblasti regulace vnitřního mikroklima, prodyšnosti, schopnosti tepelné a zvukové izolace či eliminace škodlivých látek. Vědci Rakouského institutu poté, společně s výzkumnými pracovníky společnosti Baumit, uplatňují získané poznatky při vývoji nových produktů. Těmi jsou například výrobky produktové řady Baumit Klima, a to od interiérových omítek přes stěrky až k silikátovým barvám. Právě osm výrobků této kvalitní řady na minerálním základu, účinně regulující vlhkost vnitřního vzduchu a snižující množství škodlivých látek včetně CO² v interiéru, klade ve svém složení na první místo zdraví, komfort a kvalitu vytvořeného pokojového mikroklima. Velmi důležitou vlastností takových výrobků je mimo jiné jejich účinná odolnost proti biologickému napadení plísněmi. Právě tento přístup společnosti Baumit k řešení problematiky zdravého bydlení je unikátní a inovativní cestou k moderním zákazníkům, kteří chtějí udělat pro své zdraví něco víc.

Cesta ke zdravému bydlení

Významný výrobce stavebních materiálů Baumit nachází v současnosti unikátní a inovativní cestu ke svým zákazníkům skrze nový koncept s názvem Zdravé bydlení. Jeho podstata je v nabídce řešení skladeb konstrukcí, které vedou ke zkvalitnění prostředí pro bydlení. Současné výzkumy v oblasti vývoje stavebních materiálů zaměřuje Baumit na oblast účinné regulace vlhkosti vnitřního vzduchu, prodyšnosti, schopnosti tepelné a zvukové izolace či eliminace škodlivých látek včetně CO². Právě výsledkem těchto poznatků je rozšíření řady Baumit Klima, která nově zahrnuje osm výrobků od interiérových omítek přes stěrky až k silikátovým barvám. Mezi další velmi důležité vlastnosti těchto výrobků patří vysoká paropropustnost a přirozená odolnost biologickému napadení plísněmi. V nabídce jsou rovněž kompletní systémy s označením Klima, které vhodný způsobem kombinují jednotlivé části moderních interiérových povrchů. Výsledkem aplikace produktů řady Baumit Klima je poté dosažení zdravého, komfortního a kvalitního pokojového mikroklima, které výrazně přispívá k fyzickému zdraví lidí a také jejich psychické pohodě.

www.baumit.cz

klíčová slova:
Sponzor článku logo sponzora

Další podobné články

7 Důležitých kroků k úspěšné revitalizaci bytového domu

Chystáte se revitalizovat váš bytový dům? Je to zdlouhavý a náročný proces jehož zvládnutí rozhoduje o tom, jak efektivně investujete vaše peníze a jak dlouho se budete radovat z opraveného domu. Jak revitalizace probíhá a na co si dávat pozor?

Pět nejdůležitějších informací před modernizaci bytového domu

Připravujete modernizaci bytového domu? Začněte s tím, že si zajistíte dostatek informací. Ty vám usnadní rozhodování, ukážou vám, jak modernizace ekonomicky ovlivní budoucnost bytového domu i jeho obyvatel, a v neposlední řadě vám pomohou s procesem schvalování na shromáždění vlastníků.

Nové trendy ve fasádních probarvených omítkách

Svět stavebních materiálů zažívá za posledních deset let poměrně výrazný kvalitativní posun vpřed. Pokud vezmeme například oblast tenkovrstvých probarvených fasádních omítek, tak jejich dnešní charakteristika už se nedá posuzovat výhradně podle použitého druhu pojiva, a to od minerálního, přes silikátové…
Zadejte hledané slovo a stiskněte Enter